Reklama

Agata Młynarska wraca do zdrowia. "Wiele miesięcy terapii"

Znana dziennikarka od wielu zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna, która związana jest z zapaleniem jelit. Jednym z jej powikłań są bóle stawów. Choć jest to choroba przewlekła, Agata Młynarska zauważyła, że terapia, której się poddała, przyniosła bardzo pozytywne rezultaty.

Znana dziennikarka od wielu zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna, która związana jest z zapaleniem jelit. Jednym z jej powikłań są bóle stawów. Choć jest to choroba przewlekła, Agata Młynarska zauważyła, że terapia, której się poddała, przyniosła bardzo pozytywne rezultaty.
Agata Młynarska nie wstydzi się rozmawiać o chorobie /Tomasz Urbanek /East News

"Po trzech miesiącach leczenia biologicznego na zapalenie stawów przy chorobie Leśniowskiego-Crohna widzę gigantyczną poprawę. Czeka mnie jeszcze wiele miesięcy terapii, ale warto! Wciąż jestem czujna, mam lepsze i gorsze dni, ale już nie wisi nade mną widmo nieustających sterydów" - Agata Młynarska podzieliła się dobrą nowiną na swoim profilu instagramowym.

Agata Młynarska: "Lwica sanatoryjna"

Gwiazda z poczuciem humoru stwierdza, że stała się "lwicą sanatoryjną"... "Miejscem moich powrotów jest Solec Zdrój, bo kąpiel w siarce o zapachu iście chanelowskim (zgniłe jajo przy tym to lawenda) i borowinie, kinezyterapia, kriosauna, terapia manualna, to 'zastrzyk' życia. Przyjeżdżam tu od wielu lat, wracam do formy i wylizuję się z bólu. I tak oto stałam się lwicą sanatoryjną wśród kuracjuszy, z którymi zawsze można się pośmiać, A tutaj, wierzcie mi, to podstawa!" - przyznała.

Reklama

Agata Młynarska w mediach bardzo otwarcie mówi, z czym musi się zmagać w przypadku choroby Crohna. Wzdęty brzuch, bóle brzucha, napady wymiotów, rozwolnienie czy zatwardzenie - to niektóre z objawów, które jej dokuczają. Wiele razy trafiała na oddział szpitalny z podejrzeniem ciężkiego zatrucia. Nasilenie choroby nastąpiło w 2013 r. Musiała bardzo długo czekać, zanim postawiono właściwą diagnozę. Przez chorobę zmieniła styl życia - odstawiła gluten i laktozę, zrezygnowała też z produktów przetworzonych i smażonych.

W Polsce żyje blisko 2 tys. osób ze zdiagnozowaną chorobą Leśniowskiego-Crohna. Schorzenie to objawia się silnymi bólami brzucha i uporczywymi biegunkami, może również prowadzić do powikłań w postaci ropni i przetok w obrębie jelit, krwotoków z przewodu pokarmowego oraz zapalenia otrzewnej.

Agata Młynarska: Życie z chorobą Leśniowskiego-Crohna

- Bardzo często się zdarza, że przez długie dni nie jesteśmy w stanie w ogóle wstać z łóżka. Naszym jedynym celem jest dojście do toalety, a potem powrót do łóżka, więc całe życie ktoś musi ci pomóc zorganizować. Bywa, że to też kosztuje i to nie mało - Młynarska mówiła agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Czytaj więcej:

Agata Młynarska: Wykryto u niej kolejną trudną do leczenia chorobę

Agata Młynarska opowiedziała, jak poznała męża

Agata Młynarska jest dumna ze swojego wieku!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Agata Młynarska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy