Oscary 2008

Reklama

Kim będzie mąż Joanny Brodzik?

Już w połowie czerwca ruszą zdjęcia do serialu, który powstanie na podstawie popularnej powieści Małgorzaty Kalicińskiej "Dom nad rozlewiskiem". Kto pojawi się obok Joanny Brodzik, która po przerwie wraca na mały ekran?

Joanna Brodzik, która wraca do pracy po dwuletniej przerwie spowodowanej macierzyństwem. Zagra Gośkę, główną bohaterkę, kobietę po przejściach, która przenosi się z Warszawy na cichą, mazurską wieś. Wcześniej pracowała w prężnie rozwijającej się agencji reklamowej. W tym środowisku liczą się znajomości, wyszczekanie , modne ciuchy i... młodość. Pewnego dnia dyrektor agencji oznajmia Gośce, że jest za stara (ma przecież 40 lat!). Wtedy bohaterce otwierają się oczy i postanawia zmienić swoje życie.

O ekranizacji "Domu nad rozlewiskiem" zaczęło być głośno ponad rok temu. Nic dziwnego, powieść Małgorzaty Kalicińskiej pod tym samym tytułem odniosła bowiem niesamowity sukces, sprzedając się w ponad 200 tys. egzemplarzy. Teraz jest już pewne, że serial trafi na antenę TVP jesienią tego roku.

Reklama

Akcja serialu rozgrywać się będzie na mazurskiej wsi, gdzie trafia bohaterka i gdzie zakłada gospodarstwo agroturystyczne. Tam spotyka swoją niewidzianą od dzieciństwa matkę. W tej roli zobaczymy Ewę Wiśniewską. Jej bohaterka - Barbara - zamieszkała we wsi Pasym po rozwodzie z ojcem Gośki.

Córkę głównej bohaterki zagra Olga Frycz. Marysia choć rzadko widywała matkę, nigdy nie miała o to do niej pretensji. Teraz chętnie odwiedza matkę na wsi, jest zachwycona babcią, której wcześniej nie znała. W dziewczynie zakochany jest Kuba (Antek Królikowski) - utalentowany nastolatek, który pewnego dnia proponuje Marysi związek otwarty.

- Trwają jeszcze ostatnie castingi, kilka dni temu wróciłam z Olsztyna, gdzie brałam udział w przesłuchaniach aktorów z Teatru im. Jaracza. Część z nich zagra ludzi, którzy w książce pojawiają się jako mieszkańcy regionu - mówi magazynowi "Tele Tydzień" Katarzyna Kalicińska - Goczał, jedna z producentek serialu.

Na pewno obok Brodzik pojawi się Rafał Rutkowski w roli kolegi z agencji, Wiktora. Leśniczego Tomasza zagra Krzysztof Jasiński. Największą tajemnicą owiana jest rola męża Gośki, Konrada. Nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w tę postać. Nieoficjalnie mówi się o Piotrze Grabowskim (to podobno najpewniejszy kandydat), który dał się poznać jako przystojny major Czerny w "Tajemnicy Twierdzy Szyfrów". Kochankę Konrada - Adę zagra na pewno Ewa Bakalarska. W serialu wyreżyserowanym przez Witolda Adamka ("S@motność w sieci") pojawią się również Grzegorz Warchoł, Agnieszka Mandat czy Joanna Drozda.

Serial będzie złożony z 13 odcinków. Pierwszy klaps padnie w Warszawie, a potem ekipa przeniesie się na trzy miesiące na Mazury.

- Reżyser bardzo dba o wierną adaptację książki, dlatego wiem, że całość jest w dobrych, pewnych rękach - mówi Małgorzata Kalicińska. - Mam zresztą do Witolda Adamka olbrzymie zaufanie. Na plan filmowy z pewnością zajrzę, na razie uczestniczyłam w kilku castingach i muszę przyznać, że to magiczne uczucie usłyszeć swój tekst w ustach aktorów.

Scenariusz na podstawie książki napisały Małgorzata Sobieszczańska i Anna Janecka.

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Brodzik | NAD | Małgorzata Kalicińska | WSI | serial | Nad rozlewiskiem | kim

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy