Najlepsze dokumenty

Reklama

"Pieśni wielorybów": Margaret narratorką głośnego filmu dokumentalnego

Widzowie po raz pierwszy mogli zobaczyć francuski film przyrodniczy "Pieśni wielorybów" na festiwalu Millenium Docs Against Gravity w maju. Słyszeli wtedy w nim głos nagrodzonego Oscarem aktora Jeana Dujardina, narratora oryginalnej wersji. Natomiast lektorką polskojęzycznej odsłony, która trafi do szerokiej dystrybucji kinowej 29 grudnia, będzie piosenkarka Margaret.

"Pieśni wielorybów": O czym opowiada dokument?

Polski tytuł "Pieśni wielorybów" (w oryginale "Whale Nation") jest nawiązaniem do specyficznych dźwięków, które wydają walenie. To ich język. Wyrafinowany i unikalny system komunikacji, który pozwala przenosić informacje na odległość tysięcy kilometrów z prędkością szybszą niż prędkość dźwięku w powietrzu. Jak się można dowiedzieć z tego dokumentu, zapis tych melodii został wysłany w kosmos na pokładzie sondy Voyager.

Ten spektakularny wizualnie dokument pokazuje historię ewolucji waleni i ich ogromne znaczenia dla zachowania równowagi całej planety, ostrzega przed niebezpieczeństwami czyhającymi na wieloryby i konsekwencjami, które może przynieść ich zniknięcie. Film zabiera widzów w podróż po Afryce, Azji, Oceanii, Arktyce i Antarktydzie, tropem tych ogromnych ssaków.

Reklama

 Jest już dostępny polski zwiastun "Pieśni wielorybów", w którym usłyszeć możemy, jak w roli narratorki radzi sobie znana popowa piosenkarka Margaret. "Jej charakterystyczna barwa głosu i chrypka pasują do zawadiackich i całkiem psotnych zwierząt, jakimi wbrew swoim rozmiarom okazują się walenie. Margaret jest bliski los zwierząt i świat przyrody, dlatego sprawdza się w tej roli doskonale, wkładając całe serce w tę historię" - zauważa polski dystrybutor filmu, Against Gravity.

Godna uwagi jest też ścieżka dźwiękowa produkcji. Obok klasycznych kompozycji Mendelssohna i nowoczesnych Jóhanna Gunnara Jóhannssona, widzowie będą mogli usłyszeć także muzykę popularną - Leonarda Cohena czy islandzki zespół rockowy Sigur Rós.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Margaret
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy