#MeToo - zaczęło się od Harveya Weinsteina

Reklama

Harvey Weinstein: Proces wciąż trwa! Kiedy przysięgli powrócą do obrad?

W Los Angeles wciąż nie zakończył się proces skompromitowanego producenta filmowego Harveya Weinsteina. 2 grudnia, po wygłoszeniu mów końcowych przez prawników obu stron, sędziowie przysięgli udali się na naradę w celu ustalenia werdyktu. Wciąż nie doszli jednak do porozumienia i w tym tygodniu wyrok na pewno nie zostanie ogłoszony. Aktualnie zarządzono przerwę w obradach. Kolejną próbę ustalenia werdyktu przysięgli podejmą w poniedziałek 19 grudnia.

Jak podsumowuje portal "Variety", sędziowie przysięgli na dyskusje o wyroku w procesie Harveya Weinsteina przeznaczyli już w sumie 37 godzin. 70-letni producent został oskarżony przez cztery kobiety o siedem kolejnych przypadków gwałtu i przemocy seksualnej. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu wyrok do 60 lat pozbawienia wolności. Weinstein odsiaduje już wyrok 23 lat pozbawienia wolności, na jaki skazał go wcześniej sąd w Nowym Jorku.

Trwa proces Harveya Weinsteina

Kolejny rozdział procesu Weinsteina rozpocznie się w przyszły poniedziałek. Przed przerwą w obradach sędziowie przysięgli poprosili o to, by po raz kolejny odczytać im niektóre zeznania zostały. Oznacza to, że wciąż dyskutują o tym, co usłyszeli od świadków. Nie jest to pierwszy raz, gdy ławnicy poprosili o to w trakcie obrad.

Reklama

Jakie zeznania chcięli jeszcze raz usłyszeć ławnicy? Tego nie wiadomo, bo prowadząca proces sędzia Lisa B. Lench zdecydowała, by nie podawać tej informacji do mediów. "Sąd zdaje sobie sprawę z tego, że pojawiły się zapytania ze strony prasy dotyczące treści pytań ławników przesłanych do sądu. Treść komunikatów ujawnia to, o czym aktualnie obradują sędziowie przysięgli. W związku z tym sąd uważa, że poinformowanie o takich szczegółach byłoby niewłaściwe i naraziło proces decyzyjny mający na celu ustalenie wyroku" - poinformowała w krótkim oświadczeniu sędzia Lisa B. Lench.

Ława przysięgłych w tej konkretnej sprawie składa się z dwunastu osób - trzech kobiet i dziewięciu mężczyzn. Ich wyrok w każdym z siedmiu oskarżeń musi być jednogłośny.

Zobacz również:

Kolejna ofiara Harveya Weinsteina? "Nie pamiętam jej" 

"Jednym głosem": Katastrofalny wynik otwarcia filmu o aferze Weinsteina

Harvey Weinstein: Mel Gibson jednak nie będzie zeznawał w procesie

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Harvey Weinstein

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy