"Teściowie": AKTORZY
MICHAEL DOUGLAS (Steve Tobias)
Jako producent - zdobywca Oscara za „Lot nad kukułczym gniazdem” , jako aktor – zdobywca Oscara za rolę w „Wall Street”, artysta posiadający zmysł wybierania projektów, które odzwierciedlają aktualne trendy i oczekiwania widzów.
Pierwszym jego sukcesem był udział w serialu „Ulice San Francisco”, za który otrzymał 3 kolejne nominacje do nagrody Emmy.
W 1975 wraz z Saulem Zaentzem wyprodukował film na podstawie powieści Kena Kesey’a „Lot nad kukułczym gniazdem”, który zdobył 5 Oscarów i zarobił 180 milionów dolarów.
Wyprodukował także kontrowersyjny thriller „Chiński syndrom”, który otrzymał 3 nominacje do Oscara. Douglas ponownie wystąpił w podwójnej roli aktora i producenta w 1984 roku w komedii „Miłość, szmaragd i krokodyl” i w 1985 roku w „Klejnocie Nilu”.
W 1984 roku wyprodukował „Gwiezdnego przybysza”, który dostał nominację do Oscara za główną rolę męską dla Jeffa Bridgesa.
W 1987 roku wystąpił w dwóch megahitach: „Fatalne zauroczenie” i „Wall Street”, a w 1989 w zwariowanej komedii „Wojna państwa Rose”. W 1988 wyprodukował „Linię życia” Joela Schumachera, a w 1992 zgrał z Sharon Stone w megahicie „Nagi instynkt”. Potem stworzył wstrząsający portret zdesperowanego urzędnika w obrazie „Upadek”. Zagrał też molestowanego przez szefową pracownika w filmie „W sieci”. W 1995 roku dla równowagi przyjął rolę komediową w „Prezydent – miłość w Białym Domu”.
W 1994 stworzył firmę producencką, która zrealizowała filmy: „Duch i Mrok”, „Zaklinacz deszczu” i „Bez twarzy”. Najnowsze produkcje Douglasa to: „O czym marzą faceci” i „It Runs in the Family”. Ostatnie filmy, w których wystąpił jako aktor, to: „Morderstwo doskonałe”, „Cudowni chłopcy” – za te rolę nominowany do Złotego Globu i BAFTY, „Traffic”, „Nikomu ani słowa”.
ALBERT BROOKS (Jerry Peyser)
Aktor, scenarzysta i reżyser specjalizujący się w komediach.
Zaczynał jako dowcipny komentator aktualności w satyrycznych programach telewizyjnych:
„Steve Allen Show”, „Dean martin Show”, „Ed Sullivan Show”, „The Hollywood Palace”,
“The Tonight Show”.
Wyreżyserował 6 filmów: „Broniąc życia”, „Muza”, „Mother”, „Zagubieni w Ameryce”, „Real Life”, „Modern Romance”.
Debiutem aktorskim w 1976 roku była rola w „Taksówkarzu” Scorsese. Następnie zagrał w „Szeregowcu Benjaminie”, „ Twojej niewiernej”, „Potyczkach z Jeannie”„Intensywnej terapii”, „Co z oczu, to z serca”, „Muzie”.
Został uhonorowany przez Amerykański Instytut Filmowy za całokształt osiągnięć.
RYAN REYNOLDS (Mark Tobias)
Po zabawnej roli w „Wiecznym studencie”, w której dobitnie pokazał swoje komediowe zacięcie, Reynolds stał się wschodzącą gwiazdą Hollywood.
Dotychczas zagrał w u boku Kate Capshaw i Davida Arquette w „The Alarmist”, w Poszukiwanej" („Buying the Cow”), „Coming Soon”, „Ordinary Magic”, „Teen Monster”. Wystąpił w wielu serialach telewizyjnych, w tym "Oni, ona i pizzeria" („Two Guys and a Girl”), który był z sukcesem wyświetlany przez 4 sezony.
CANDICE BERGEN (Judy)
“To piękna aktorka, która emanuje równocześnie inteligencją, humorem, subtelnością i niezależnością” – napisał o niej krytyk filmowy Vincent Canby w New York Timesie.
Można było się o tym przekonać co tydzień przez 10 lat, oglądając komediowy serial CBS „Murphy Brown”. Bergen otrzymała za swą rolę 5 nagród Emmy i 2 Złote Globy.
Zanim odniosła sukces w „Murphy Brown”, została doceniona przez krytykę i publiczność za udział w: ”Getting Straight”, „Porozmawiajmy o kobietach” i „Starting Over”- nominowana do najlepszej żeńskiej roli drugoplanowej.
Później zagrała u boku Seana Connery w obrazie „Wiatr i lew” i w „Gandhim” Richarda Attenborough.
Ostatnio wystąpiła w: „Miss agent”, „Dziewczynie z Alabamy” i „Szkole stewardess”.
LINDSAY SLOANE (Melissa Peyser)
Na dużym ekranie zadebiutowała w 2001 roku filmem “Dziewczyny z drużyny”.
Zagrała w wielu produkcjach telewizyjnych: „Grosse Pointe”, „Sabrina, nastoletnia czarownica”, „Cudowne lata”, „Mr. Rhodes”, „Moje tak zwane życie”.