Reklama

"Miss Agent": BOHATEROWIE

Sandra Bullock należy do ulubionych aktorek filmowych, cenionych zarówno przez publiczność jak i krytyków. Swoją pozycję zawdzięcza rolom w filmach Speed, Ja cię kocham, a ty śpisz, System, 28 dni oraz Podróż przedślubna, Czas zabijania, Totalna Magia.

Reklama

Aktorka, której talent komediowy jest często porównywany do legendarnej Lucille Ball, występuje tym razem w roli zdolnej i inteligentnej agentki FBI, Gracie Hart, która jest ostatnią osobą, jaka mogłaby zakwalifikować się do konkursu piękności. “Gracie Hart wywiązuje się ze swoich obowiązków lepiej niż inni agenci, lecz jej maniery pozostawiają wiele do życzenia” - mówi Bullock, która jest również producentką filmu Miss Agent. Jest to już czwarty film, nad którym pracuje w roli producenta. “Praca jest dla niej wszystkim. Nigdy nie miała przyjaciółek. Nigdy nie miała w ręku pincety, suszarki do włosów ani szminki. Nigdy nie zrobiła niczego, aby wyglądać ładniej. To mi się w niej najbardziej podobało. Jest jaka jest i nie obawia się mówić tego, co myśli”.

Gracie przyjaźni się z agentem Ericiem Matthewsem, z którym staje w szranki w każdej sytuacji. “Eric od dawna czekał na szansę samodzielnego poprowadzenia akcji. Ma wreszcie okazję wykazać się swoimi umiejętnościami” - wyjaśnia Bratt. “To kawał przechwalającego się zuchwalca, który uważa się za nie byle podrywacza. Zawsze kiedy woda sodowa uderza mu do głowy, Gracie z przyjemnością sprowadza go z powrotem na ziemię”.

Najważniejszym elementem operacji jest Agent, który zostanie zakwalifikowany jako uczestniczka konkursu – w grę wchodzi tylko pełne zaangażowanie. I choć Gracie nie jest zafascynowana perspektywą noszenia wykwintnych kreacji i korony, podejmuje ryzyko.

“Gracie stara się być taka, jak koledzy po fachu” - mówi Bullock. “Zostaje zaangażowana do nowego zadania po poprzedniej, nieudanej akcji. Eric wierzy w jej możliwości, ale inni stawiają je pod znakiem zapytania. Nawet Gracie wątpi w swoje możliwości, ponieważ ten konkurs reprezentuje wszystko, czego nie akceptuje”.

Na scenie pojawia się Victor Melling, konkursowy guru, który przeżywa trudny okres. Przyczyną niepowodzeń jest niemiły incydent sprzed lat. “Najlepsze czasy Victora dawno minęły. Jest jedynym kandydatem, z którym FBI może nawiązać kontakt”- mówi laureat Oskara, Michael Caine. “Victor każdego zamieni w Królową Piękności, tak jak Henry Higgins przemienił Elizę Doolittle w damę z manierami. Zna sztuczki, o których wcześniej nie miałem pojęcia. Niektóre są naprawdę zabawne, nie chcę zbyt wcześnie zdradzać naszych atutów”.

“Zdaniem wielu nie nadaje się już do tej pracy” - mówi Bullock. “A Gracie nie należy do najpilnijeszych uczennic”.

Na czele konkursu stoją szanowane postaci tego przemysłu – była Królowa Piękności i organizatorka Konkursu, Kathy Morningside, oraz Mistrz Ceremonii, Stan Fields. Candice Bergen, wielka postać światowego kina, znana przede wszystkim z tytułowej roli w serialu Murphy Brown, z przyjemnością przyjęła rolę Kathy Morningside. “Ta postać jest lekko przytłaczająca, co było ciekawe do zagrania” -mówi Bergen.

William Shatner, któremu sławę przyniosła zagrana z ironią postać Kapitana Kirka w filmach fabularnych i serialu Star Trek, występuje w roli Stana Fieldsa. “Gram postać Mistrza Ceremonii, dla którego być może jest to ostatni konkurs w karierze”- mówi Shatner. “Stan jest uosobieniem Berta Parksa. Śpiewa. Tańczy. Ale nie robi tego perfekcyjnie. Kiedy śpiewa można odnieść wrażenie, że za chwilę otworzą się bramy piekieł”.

“Dni Stana Fieldsa są już policzone, on jednak nadal zachowuje się jak na profesjonalnego konferansjera przystało”- mówi Bullock. “William Shatner wywiązuje się doskonale ze swojego zadania. Króluje na scenie”.

Kiedy odmieniona Gracie staje do konkursu jako Miss New Jersey “Gracie Lou Freebush”, musi stawić czoło pięćdziesięciu pozostałym uczestniczkom, dla których liczy się wspaniały uśmiech, otwierający wszystkie drzwi, oraz jak to określają "odpowiednia platforma. "Gracie nie łatwo jest przystosować się do roli, jaką musi odegrać. Nie potrafi być elegancka. Jest przekonana, że zachowuje się niezgodnie ze swoją naturą” - mówi Bullock. “Victor ma tylko kilka dni na przygotowania. Szczerze wątpi w możliwość wykonania zadania. Z drugiej strony Gracie doskonale wie, co trzeba zrobić . I choć uważa inne uczestniczki za kompletne wariatki i nie potrafi zrozumieć powodów, które nimi kierują, zrobi wszystko, aby ocalić ich życie”.

W między czasie Gracie lepiej poznaje uczestniczki konkursu i stopniowo zmienia zdanie na ich temat. “Ich los będzie dla niej naprawdę ważny, z jedną z nich nawet się zaprzyjaźni”- mówi Bullock.

W trakcie metamorfozy, w wyniku której staje się pierwszorzędną kandydatką na Królową Piękności, Gracie i Eric dostrzegają, że ich przyjaźń nabrała nowego wymiaru. “Gracie po raz pierwszy odkrywa swojej atuty, co pomaga w nawiązywaniu nowych przyjaźni”- mówi Bullock.

“Gracie i Eric na początku filmu są przyjaciółmi, których łączy zawzięte współzawodnictwo” - dodaje Benjamin Bratt. “Są dobrymi kumplami, nie mają przed sobą tajemnic, działają sobie na nerwy, co wynika jednak z wzajemnego szacunku. Łącząca ich przyjaźń zmienia się wraz z rozwojem fabuły. Nie ze względu na nowy wizerunek Gracie, lecz jej osobowość, którą dopuściła do głosu. Eric poznaje Gracie, jakiej dotąd nie znał”.

Michael Caine mówi na koniec: “To była prawdziwe wyzwanie, ponieważ postanowiliśmy z wyjątkowo nieporadnej i niemiłej osoby uczynić Miss Agent”.

Według reżysera Petriego: „Congenialit’ (z oryginalnego tytułu filmu) oznacza kogoś, kto nawiązuje dobry kontakt z innymi. Dla Gracie, która startuje z pozycji osoby, instynktownie reagującej rzuceniem kogoś na ścianę, przeszukaniem go, zakuciem w kajdanki i wyrecytowaniem aresztowanemu jego praw, była to prawdziwa przygoda”.

materiały dystrybutora

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Miss Agent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje