Reklama

"Miss Agent 2: Uzbrojona i urocza": MISS POWRACA

Widzowie na całym świecie z ogromnym entuzjazmem przyjęli komedię „Miss Agent”, która stała się hitem roku 2000. W roli głównej pojawiła się Sandra Bullock, jako agentka FBI Gracie Hart, która w przebrana za uczestniczkę konkursu piękności przybywa aby zbadać spisek zawiązany przeciwko Miss Stanów Zjednoczonych. Gracie nie tylko ma okazję nauczyć się sztuki chodzenia na wysokich obcasach, ale w heroiczny sposób ratuje sytuację, rozbraja bombę a na koniec sama staje się uczestniczką, ogromną sensacją mediów oraz najpopularniejszą twarzą FBI.

Reklama

Producentem filmu „Miss Agent 2:Uzbrojona i Urocza” jest Sandra Bullock, podobnie jak pierwszego przypadku pierwszego filmu, oraz Marc Lawrence, scenarzysta i koproducent, dzięki któremu urocza bohaterka, z ogromnym talentem do różnego rodzaju wpadek wychodzi z nich z pełnym wdziękiem.

„Powodem, dla którego postanowiliśmy nakręcić drugą część”, mówi Bullock, odtwórczyni roli niepokonanej agentki, nominowananej do Golden Globe oraz Blockbuster Entertainment Award , „jest to iż Marc i ja wielokrotnie, podczas różnych spotkań spekulowaliśmy sobie na temat późniejszych losów Gracie, oraz zastanawialiśmy się czy to nadmierne zainteresowanie mediów nie wpłynęło na nią ujemnie. Rozmawialiśmy również o tym czy bliskie przyjaźnie zawiązane w trakcie konkursu nie zmieniły w jakiejś części jej życia a przynajmniej spojrzenia na nie. Wpadały nam do głowy przeróżne scenariusze i pomyślałam, że warto dopisać zakończenie do raz rozpoczętej historii.”

„Pierwszy film skupiony był bardziej na samych postaciach”, dodaje Lawrence, ”chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na wdzięk i poczucie humoru jakim obdarzeni byli bohaterowie filmu – nie tylko Gracie ale jej konkursowa koleżanka Cheryl, która pojawiwszy się znikąd zdobywa koronę miss oraz Stan, klasyczny mistrz ceremonii, a także na to jak zaiskrzyło między nimi wszystkimi. Wierzę, że wiele osób ciekawi, tak jak i nas, co dalej dzieje się z Gracie. Co obecnie porabia?”

Między Lawrencem i Bullock nawiązało się to godne do pozazdroszczenia twórcze porozumienie, które zrodziło się w momencie kiedy scenarzysta spotkał gwiazdę tak wielkiego formatu na planie komedii romantycznej po tytułem „Siły Natury” w roku 1999. Następnie, spotkali się przy okazji pracy nad filmem Miss Agent, a potem w roku 2002 kiedy to Lawrence reżyserował kolejną komedię romantyczną Two Weeks Notice , której producentem była Bullock. Miss Agent 2 : Uzbrojona i Urocza jest ich czwartym dziełem. To co łączy ich to wspaniałe poczucie humoru, Lawrence raz zapytany o ich relacje, rzucił, „opiera się ona wyłącznie na jedzeniu. Moim zadaniem jest dostarczyć je na plan a jej - konsumpcja, nie zważając na dietę, której się właśnie poddaje, wychodzi z założenia, że nie robi nic złego skoro spożywa moje jedzenie. Zawsze temu ulegam. To jest chyba to co we mnie lubi. Po czym kontynuuje, „W zasadzie to potrafimy świetnie się porozumieć. Wiem jak ją rozśmieszyć i na odwrót. Jest prawdziwą komediantką. Albo dasz jej kwestie gdzie będzie mogła użyć siły fizycznej albo sama sobie je wymyśli i w ten sposób zachowa równowagę w dialogu. Ponadto, posiada rzadki dar bycia absolutnie wiarygodną dlatego też otrzymuje ode mnie taki materiał. Jest jak barometr, który doskonale wie co jest dobre a co nie, a do tego możesz liczyć, że powie ci jeśli coś nie gra. Ale posiadamy także w sobie cechy zupełnie przeciwne. Ona jest niesłychanie energiczna, optymistyczna i pozytywnie nastawiona do życia, a ja cóż…nie.”

Jedną z rzeczy, z którą zgodzili się obydwoje była propozycja aby przygody Gracie Hart wyreżyserował nominowany do nagrody Emmy John Pasquin. Cytując osiągnięcia Pasquin’a zarówno te filmowe jak i telewizyjne obejmujące jedne z najbardziej znanych przedsięwzięć ostatniego pokolenia(Growing Pains, thirtysomething, L.A. Law, Roseanne, Home Improvement), Lawrence stwierdza „jest bardzo wrażliwy jeśli chodzi o aktorów, motywację oraz wiarygodność scen. Takie połączenie nie zdarza się często w przypadku kogoś, kto świetnie operuje kamerą a do tego potrafi wspaniale przedstawić to co ma na myśli. ”

Pasquine’a do tego projektu skłoniły trzy rzeczy. Najważniejszą, jak mówi, „była możliwość pracy z Sandy Bullock,”, którą poznał podczas reżyserowania komedii George Lopez, która okazała się hitem ABC, koproducentem tej serii była Bullock i jej firma, Fortis Films. „Nie obawia się niczego, to jest marzenie każdego reżysera. Nie ma tak wielu klasycznie pięknych aktorek, które nie obawiają się, że na ekranie zrobią z siebie idiotkę. A ona to właśnie robi. Zamierzam również współpracować z Marc’iem Lawrence’m, którego znam już od prawie dwudziestu lat od czasów Family Ties, którego był koproducentem i twórcą a ja reżyserem. To niesamowity scenarzysta.”

Chodziło również o to aby historia Pascuin’a sprzedała się. To czego pragnął to „nadać jej zupełnie inny kierunek, mniej skupiony na centralnej części, i nie trzymający się sztywno scenariusza. Całość miała zachować jego integralną część oraz ducha tak aby nie rozczarować tych, którzy zdążyli ją polubić.”

Aby tak się stało, Gracie otrzymuje koleją sprawę życia i śmierci, a pomaga jej w tym nowa, wrogo nastawiona partnerka (Regina King jako Agent Sam Fuller), mająca problemy z opanowaniem złości, dokładnie tak jak kiedyś Gracie. Kobiety te mogłyby nauczyć się wiele od siebie gdyby tylko zgodziły się ze sobą rozmawiać.

Postać Sam była pomysłem Bullock. „Kiedy myślałam nad tym co chciałabym zobaczyć w następnym filmie, jedna myśl natrętnie powracała: partner – a raczej partnerka. Dlaczego wszystkie filmy o kumplach są o facetach? Dlaczego to oni posiadają dar tworzenia postaci w sposób komiczny? Chcę aby role te znowu grały kobiety. Na dodatek, jeden z wątków traktuje o przyjaźni i o tym jak niespodziewanie może się zmienić. Nie zawsze dzieje się tak, że ludzie, których poznajemy takimi pozostają. Czasami masz po prostu ochotę ich zamordować co potem może przerodzić się we wspaniałą przyjaźń.”

Mówiąc dalej o dynamice postaci Gracie/Sam, Pasquin zgadza się, że „częściowo film ten opowiada o koleżeństwie między kobietami. Jest to relacja przebiegająca bardzo burzliwie ale nie jak między wrogami ale dwoma kobietami posiadającymi silne poczucie współzawodnictwa, które są na dodatek bardzo do siebie podobne. Mieliśmy ogromne szczęście, że Regina King tak wspaniale wcieliła się w rolę Sandy a chemia, która między nimi wytworzyła się naszpikowała film ciętym humorem. Rozwój relacji między nimi jest duszą opowieści.”

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, Miss Agent: Uzbrojona i Urocza opowiada o przemianach pozytywnych jak i tych, które skazane są na porażkę. Jak Bullock przyznaje, morał tej historii jest taki „aby zawsze kierować się swoim zdaniem i instynktem nie zważając na to co inni myślą. Jeśli zapomnisz o tym, szybko popadniesz w tarapaty. Szczęśliwie dla nas i dla widzów, pokonywanie tych wszystkich przeszkód jest źródłem zabawy.”

Fani, którzy martwią się, że wyłaniająca się samoświadomość Gracie sprawi, iż stanie się słodką i spokojną, nie obawiajcie się.

Pewne rzeczy nigdy nie ulegają zmianie.

materiały dystrybutora

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Miss Agent 2: Uzbrojona i urocza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje