Johnny Flynn o filmie "Jedno życie": Niesamowita, prawdziwa historia

"To niesamowita, prawdziwa historia na temat niezwykłej odwagi w obliczu opresyjnego reżimu. Wiemy, co dzieje się na polu bitwy. To mnie nie pociąga. Sporo już tego widzieliśmy. Natomiast wzrusza i zaskakuje to, jak ludzie pomagają sobie wzajemnie
w tej niezwykle trudnej sytuacji" - mówi o filmie "Jedno życie" Johnny Flynn, który gra "młodszą" wersję głównego bohatera filmu, Nicholasa Wintona.

"Nie mamy do czynienia z filmem wojennym, tylko z opowieścią o tym, na co stać ludzi w trudnych sytuacjach" - dodaje aktor.

"Gdy już zaczęliśmy kręcić film, Rosja napadła na Ukrainę. W związku z tym kwestia uchodźców stała się bardzo nośna. Gdy zaczynaliśmy zdjęcia, to właśnie mieliśmy w tle.
Trzeba sobie powiedzieć, że wiele niebezpiecznych idei z lat 30. XX wieku teraz powraca" - wyznał.

Film od 31 maja 2024 roku na ekranach polskich kin.
materiały prasowe

Film

Jedno życie

Wielka Brytania, 2023

Jest rok 1938, gdy młody Brytyjczyk Nicholas Winton podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące rodzin zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii, żyją w dramatycznych warunkach, często bez dachu nad głową i żywności. Niemiecka inwazja na Czechosłowację jest kwestią najbliższych tygodni, a... zobacz więcej

Reklama