Reklama

Paulina Sykut-Jeżyna: Wyczuwam pogodę

Jest zdobywczynią dwóch Telekamer "Tele Tygodnia" w kategorii prezenter pogody - w 2019 i 2020 roku. "Lubię wyzwania. Jestem wtedy w swoim żywiole" – mówi Paulina Sykut-Jeżyna. Nie wszyscy wiedzą, że w prezenterce drzemie również żyłka sportowca - intensywnie trenuje, przebiegła kilka maratonów.

"Kilka sukien jest już gotowych i czeka na mnie w garderobie" – zdradza Paulina Sykut-Jeżyna. "Taniec z Gwiazdami" wraca na antenę Polsatu 4 września.

"Odkąd pamiętam, miałam artystyczną duszę. Myślałam o tym, żeby pójść do liceum plastycznego. Malowałam, śpiewałam. I dalej to robię!" - mówi Paulina Sykut-Jeżyna.

Czytałam, że w tym roku lato będzie najchłodniejsze od 10 lat. Czy to prawda?

Reklama

Paulina Sykut-Jeżyna: - Uważam, że każdy ma tak ciepłe lato, jakim je widzi. (śmiech) Bez względu na to, czy na zewnątrz jest 20, czy 30 stopni Celsjusza, z radością można korzystać z każdej chwili wakacji. My z moją rodziną właśnie tak robimy. Liczy się przecież pogoda w sercu.

Od wielu lat prezentuje pani prognozę pogody w Polsacie. Czuje się pani specjalistką od meteorologii?

- Zanim zaczęłam pracę w redakcji pogody, spędziłam dużo czasu, aby się do niej przygotować. Studiowałam atlasy i książki geograficzne, materiały od meteorologów i synoptyków. Czytałam lektury związane z zawodem. Elementem przygotowań były też rozmowy z naszymi synoptykami. Potem sama praca dodała mi skrzydeł. A doświadczenie telewizyjne, które zdobyłam pracując w redakcji pogody, jest bezcenne! Na pewno od najmłodszych lat wyczuwam pogodę. Już jako mała dziewczynka czułam w kościach, gdy zbierało się na deszcz czy burzę. Myślę, że wszyscy jesteśmy w ten sposób połączeni z naturą, tylko nie zawsze to sobie uświadamiamy.

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Paulina Sykut-Jeżyna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje