Reklama

Paulina Chylewska: Serce mi mięknie

Paulina Chylewska, dziennikarska sportowa związana z telewizją Polsat, mama Leny i Niny przyznaje, że nigdy nie uprawiała wyczynowo żadnego sportu. Potrafi nieźle nagimnastykować się tak przy sprzątaniu, jak i na rowerze. W czasach zarazy nie opuszcza ją optymizm. Rozkręca własny biznes i liczy na 18. rocznicę ślubu z przytupem.

Paulina Chylewska na ramówce Polsatu (2019)

Czy kiedykolwiek miałaś zwolnienie z WF-u? 

Paulina Chylewska: - Nigdy. Zresztą moi rodzice stali na straży tego, bym nigdy nie urywała się z lekcji WF-u. [uśmiech - przyp. red.]

Od jakiej dyscypliny zaczęła się twoja przygoda ze sportem?

Reklama

- Nie uprawiałam żadnej dyscypliny sportu wyczynowo. Zawsze mocno rekreacyjnie podchodziłam do spędzania wolnego czasu. Trochę grałam w siatkówkę, a potem przesiadłam się na rower, dorzuciłam rolki, trochę biegania, basen. Moja przygoda z prawdziwym sportem zaczęła od decyzji dyrektora Jedynki [TVP - przyp. red.], Sławomira Zielińskiego, który powiedział, że potrzebuje dziewczyny do redakcji sportowej i może bym spróbowała. [uśmiech - przyp. red.]

Nie masz w sobie ducha rywalizacji, potrzeby przynależenia do drużyny?

- Całe moje dziecięce i młodzieńcze lata tańczyłam. Treningi trzy razy w tygodniu zupełnie mi wystarczały, a czwartego dnia miałam zajęcia z baletu. Uwierz, to zmienia nastawienie do sportu.

Jesteście aktywną rodziną?

- Tak, staramy się aktywnie spędzać czas z dziewczynami. Dużo się ruszamy. Cieszę się, że można już jeździć rowerem bez groźby mandatu.

Czy w TVP, a teraz w Polsacie w redakcji sportowej są rzutki, mini kosz, a na piętrze siłownia?

- Przyznam, że za czasów TVP [dziennikarka była związana z TVP przez 21 lat - red.] mieliśmy piłkarzyki w pokoju, ale emocje podczas rozgrywek były tak duże, że nie dało się spokojnie pracować, więc zostały usunięte. Teraz też nie mamy do dyspozycji siłowni ani basenu. [uśmiech - przyp. red.] Szachów też nie ma.

***Zobacz także***

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Paulina Chylewska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje