Reklama

​Dorota Gardias: We wszystkim trzeba znaleźć równowagę

Dorota Gardias tak jak wiele zapracowanych osób zwolniła tempo. Dziennikarka jeszcze bardziej zaczęła doceniać spokój i przyrodę oraz czas spędzany z córką, która przejawia wiele talentów artystycznych. Mimo ciężkich dni prezenterka cieszy się że nadal ma pracę i może wykonywać zawód, który kocha.

"Trzeba zastanowić się nad tym, co dała nam kwarantanna" - mówi Dorota Gardias

Będąc nastolatką sprawiała pani dużo problemów wychowawczych rodzicom?

Reklama

Dorota Gardias: - Jak każda nastolatka. Oczywiście, że sprawiałam problemy moim rodzicom (śmiech - przyp. red). Wydawało mi się, że jestem najmądrzejsza, już dorosła i w ogóle wszystko wiem najlepiej, a rodzice nie mają pojęcia o czym mówią i są staroświeccy. Jest to normalne i jest to etap w życiu, który trzeba przejść.

Pani córka Hania już niedługo zacznie wkraczać w ten buntowniczy czas. Obawia się pani tego okresu w życiu córki?

- Nie wiem, jak będzie to wyglądało w naszym przypadku. Nie boję się tego, wiem na pewno, że jakiekolwiek zakazy nie będą miały żadnego sensu. Będę starała się dawać Hani dużo wolności, rozmawiać z nią, mówić o konsekwencjach różnych działań. Szczera rozmowa może dużo zdziałać. Człowiek musi się uczyć na swoich błędach, bo sztuką jest uczyć się na czyichś.

- Wszystkiego trzeba w życiu spróbować, zobaczyć, sparzyć się, rozczarować przyjaciółką, chłopakiem, narzeczonym, żeby potem kogoś docenić, wiedzieć czego się chce od życia, przyjaźni, relacji. To jest suma różnych naszych doświadczeń i te doświadczenia też muszą być złe i przykre. Jak nie zaznamy porażki, to nie będziemy nigdy wiedzieli czym jest sukces i szczęście, które za tym idzie. Musi być równowaga. Na pewno będą nerwowe sytuacje, będzie bunt. Trzeba będzie mieć wtedy dużo spokoju w sobie. Na razie tego spokoju mi nie brakuje, zobaczymy jak będzie dalej (uśmiech).

Będzie pani ostrzegała córkę przed chłopakami?

- Nie mogę ostrzegać, bo to tak jakbym zakładała, że mężczyzna jest naszym wrogiem. Będę z nią rozmawiała na temat relacji i miłości.

Dowiedz się więcej na temat: Dorota Gardias

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje