Reklama

"Zbuntowana": Coś dla fanów książek Veroniki Roth

Dobrzy i lepsi. Równi i równiejsi. Świat podzielony na kasty. Utopia, która zamiast zgody przynosi cierpienie. A w tym wszystkim Tris - dziewczyna inna niż wszyscy, która może stać się zarzewiem rewolucji. Już w najbliższy piątek, 20 marca, na ekrany polskich kin trafi film "Seria Niezgodna: Zbuntowana".

Ta historia to prawdziwy samograj. Spodoba się miłośnikom takich szlagierów, jak choćby "Igrzyska śmierci" - o ile rzecz jasna już nie są entuzjastami otwierającej cykl o Tris "Niezgodnej"(2014) lub... książek Veroniki Roth.

Przeczytaj nasz wywiad z Veroniką Roth!

Kim jest Tris (Shailene Woodley)? Znudzony "chodzącymi ideałami" nastoletni widz od razu ją polubi. Nie ma kształtów poszczącej lalki Barbie, nie nosi modnych ciuchów, nie stara się być duszą towarzystwa. Ma za to dobre serce i umysł wolny od intryg. Wraca do akcji trzy dni po wydarzeniach z finału "Niezgodnej", by stać się forpocztą prawdziwej rewolucji. Pamiętacie?

Reklama

Razem z "Cztery" (Theo James) stanęła swego czasu na drodze przywódczyni Erudytów, Jeanine (Kate Winslet). Zimna jak lód liderka planowała unicestwić Altruistów, wykorzystując część Nieustraszonych. Tris słono za zwycięstwo zapłaciła - zginęli jej rodzice.

Teraz trafiamy razem z nią na zgliszcza futurystycznego Chicago, w którym niedobitki cywilizacji podzieliły się na pięć frakcji: bezinteresowni trafili do Altruistów, pokojowi i uczciwi do Serdeczności, szczerzy i życzliwi stali się członkami Prawości, odważni skierowali się do Nieustraszonych, inteligentni zaś do Erudytów. Ci, którzy nie należą do żadnej frakcji, to Bezfrakcyjni. Są jeszcze Niezgodni, tacy jak Tris (wychowana na Altruistkę) i "Cztery". Mają cechy pasujące do kilku frakcji. A że myślą niezależnie, uchodzą za niebezpiecznych i są skazywani na eliminację.

Bądź taki, jak inni. Nie wyróżniaj się. Nie myśl. Nie krytykuj. Podporządkuj się albo giń. Proste? Nie dla wszystkich... By ukryć tożsamość, Tris przyłączyła się kiedyś do Nieustraszonych, lecz prawda wyszła na jaw. Pomógł jej "Cztery".

Tak było. A teraz? Milicja Jeanine ruszy w pościg za Niezgodnymi na obszarze całego miasta. Tris i "Cztery" uświadomią zaś sobie, że tylko oni mogą powstrzymać liderkę Erudytów przed kolejnymi zbrodniami. Pewne jest jedno - gdy już dotrzemy do ultranowoczesnego laboratorium Jeanine i kwatery głównej Erudytów, czeka nas sporo niebezpieczeństw...


Producenci wiedzą, jak zainteresować losami Tris: niedawno zorganizowali internetowe spotkanie z odtwórcami głównych ról, którym fani mogli zadawać dowolne pytania. Po obejrzeniu "Zbuntowanej" pragniemy Was jednak uspokoić: obraz i bez szeroko zakrojonych akcji marketingowych przyciągnie do kin tłumy. Broni się bowiem sam: wysokim poziomem, świetnym tempem, zaskakującą fabułą oraz sugerującym ciąg dalszy zakończeniem. Tak jest, Tris wróci - trwają już prace nad opowieściami o świecie poza murem "Wierna 1" (2016) i "Wierna 2"(2017).

Maciej Misiorny

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Zbuntowana | roth

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy