Reklama

Zakościelny bił się o dziewczynę

Powalić drania jednym ciosem? Dla Macieja Zakościelnego ("Tylko mnie kochaj") to łatwizna. Aktor od lat trenuje karate, więc problemów nie miał. A wszystko miało miejsce przed wejściem firmy cateringowej. Z budynku wybiegła zapłakana dziewczyna. Za nią wściekły chłopak z dredami. Chwycił ją za rękę i krzyczał: "Czego ty chcesz, kretynko?! Skończysz na ulicy, zobaczysz!...".

Nagle za plecami awanturnika pojawia się aktor i spokojnym, pewnym siebie głosem rozkazał: "Przeproś panią!".

Reklama

Peruka, poduszki i bita śmietana. Takie rekwizyty pojawiły się na planie komedii romantycznej "Dlaczego nie!", gdy filmowcy kręcili... scenę ulicznej bójki!

To jedna z najbardziej "ostrych" scen.W rolach głównych wystąpili: Maciej Zakościelny (Jan),Anna Cieślak (Małgosia) i Antoni Pawlicki (Piotr). Ten ostatni - z Maćkiem walkę przegrał. Po pierwszym ciosie upadł na chodnik. Po drugim poleciał na zaparkowane w pobliżu skutery. A na końcu wylądował w... pojemniku z bitą śmietaną! No i grzecznie "przeprosił panią".

Do nakręcenia sceny, aktor przygotowywał się ponad godzinę. Najpierw przyklejono mu perukę z dredami. Później całe ciało obłożono ochraniaczami -- ukrytymi pod szeroką koszulą - by upadając nie nabawił się kontuzji.

Poduszki leżały też za rzędem skuterów, które miał przewrócić. Dubli było w sumie kilkanaście. Cios -- i upadek... Reżyser Ryszard Zatorski nie spoczął, póki bójka nie wypadła idealnie.

Na koniec, filmowy Piotr musiał wpaść do pojemnika z bitą śmietaną. To, na szczęście, już nie bolało. A nawet było całkiem przyjemne. Panie z charakteryzacji odpowiednio "umalowały" Pawlickiego śmietaną tak smaczną, że... po ujęciu aktor zaczął się oblizywać!

A jak na walkę o jej honor zareagowała filmowa Małgosia? To widzowie zobaczą już 19 stycznia, gdy komedia "Dlaczego nie!" trafi do kin.

Zobacz, jak wyglądała cała bójka Zakościelnego.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: aktor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje