Reklama

Yennefer odnaleziona

Jak poinformowała agencja Inter Info, rolę pięknej czarodziejki Yennefer w planowanej ekranizacji książek Andrzeja Sapkowskiego o przygodach "Wiedźmina", ostatecznie zagra Grażyna Wolszczak. Tym sposobem rozwiano wcześniejsze plotki na temat obsady, mówiące, że w postać Yennefer wcieli się Agnieszka Sitek, znana z serialu "Złotopolscy".

Grażyna Wolszczak, która została wybrana do roli czarnowłosej czarodziejki Yennefer, nie jest bardzo znaną aktorką. Do tej pory wystąpiła w takich filmach jak: "Rozmowy kontrolowane", "Gry uliczne", "Wszyscy moi bliscy" oraz w serialach - "Klan", "Na dobre i na złe" oraz "Matki, żony, kochanki".

Reklama

"Tę informację można już opublikować. Wprawdzie umowa nie jest jeszcze podpisana, ale pani Grażyna chce zagrać i bardzo się ucieszyła, kiedy zaproponowaliśmy jej udział w filmie" - powiedziała agencji Ewa Brodzka, która zajmuje się castingiem do filmu "Wiedźmin".

Grażyna Wolszczak urodziła się 7 grudnia 1958 roku w Gdańsku, w 1983 roku ukończyła Szkołę Teatralną w Warszawie. W latach 1983-87 występowała w poznańskim Teatrze Nowym, od 1987 należała do zespołu Teatru Polskiego w Warszawie. Obecnie jest aktorką Teatru Rozmaitości w Warszawie.

W filmie wystąpią ponadto: Michał Żebrowski jako wiedźmin Geralt i Zbigniew Zamachowski jako Jaskier. Zdjęcia do "Wiedźmina" mają rozpocząć się w sierpniu tego roku w Górach Świętokrzyskich i okolicach Malborka. Reżyserem filmu został Marek Brodzki, scenariusz przygotował Michał Szczerbic, a muzykę skomponuje Grzegorz Ciechowski. Produkcją zajmie się firma Heritage Films.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje