Reklama

Wybrali się do Warszawy, żeby zaszaleć

Na kilka dni malowniczy rynek w Zamościu zamienił się w plan filmowy nowej komedii Piotra Wereśniaka "Wkręceni". Były gwiazdy i efekty specjalne. Bohaterów opowieści grają m.in. Piotr Adamczyk, Katarzyna Glinka, Bartosz Opania i Dominika Kluźniak.

- To będzie zaskakująca historia o współczesnej Polsce pokazana w nieco skrzywionym zwierciadle. Lekkie, przyjemne kino, które poprawia humor - mówi Piotr Wereśniak, scenarzysta i reżyser "Wkręconych", który stoi za sukcesem takich hitów, jak "Och, Karol 2", "Nie kłam, kochanie" czy "Kiler".

Reklama

Głównym bohaterem jego filmu jest Ślązak Franek Szpak (Piotr Adamczyk). Nieoczekiwanie traci pracę w fabryce samochodów i zostaje porzucony przez ukochaną (Katarzyna Glinka). Cięcia w zatrudnieniu dosięgną także jego dwóch przyjaciół - kucharza Tomka Zarównego (Paweł Domagała) oraz starszego montera elementów kokpitu Zenobiusza Kozioła (Bartosz Opania).

- Na mojego bohatera znajomi mówią Fikoł - mówi Bartosz Opania. - Ten pseudonim odzwierciedla jego charakter. Gdy coś go zdenerwuje, zanim pomyśli, fika, i po sprawie.

Jedna mała pomyłka

Franek, Tomek i Fikoł wybiorą się do Warszawy, żeby zaszaleć, a wracając, podczas postoju w okolicach Zamościa zostaną omyłkowo wzięci za kogoś, kim nie są...

- Źródłem zamieszania jest mój bohater - komendant policji w Zamościu oraz jego ojciec, emerytowany major policji,którego gra Marian Opania - wyjaśnia Kacper Kuszewski. - To im pierwszym przyjdzie do głowy, że tych trzech facetów może zmienić losy miasta.

Bajkowy finał

Pomyłka komendanta Grygalewicza rozpocznie lawinę zdarzeń, która wstrząśnie bohaterami filmu i malowniczym Zamościem. Puentę tej historii napisze miłość.

- Finał będzie bardzo romantyczny - uchyla rąbka tajemnicy Dominika Kluźniak, która w filmie gra Maję, córkę prezydenta miasta. - Do mojej bohaterki przyjedzie ukochany, niczym rycerz na białym rumaku...

Bez ograniczeń

Kluczową rolę w filmie pełni także Zamość, a podczas zdjęć do "Wkręconych" wykorzystywane są najnowsze zdobycze techniki filmowej, m.in. kamery cyfrowe, które rejestrują obraz w trybie Ultra High Definition.

- Scenariusz jest napisany dosyć precyzyjnie, ale daję aktorom swobodę - opowiada Piotr Wereśniak. - Mogę sobie na to pozwolić, bo to dobrzy aktorzy, którzy potrafią improwizować. A przy okazji, dzięki nowym kamerom, nie muszę martwić się rosnącymi kosztami, jak to było w przypadku kamer rejestrujących obraz na taśmie filmowej. Robię więcej wersji scen - śmieszniejsze i mniej śmieszne, delikatne i ostre. Nie mamy żadnych ograniczeń.

W rolach głównych zobaczymy: Pawła Domagałę, Piotra Adamczyka i Bartosza Opanię, którzy zagrają wyjątkowych przyjaciół. W filmie pojawi się także Julia Kamińska w niedużej, ale istotnej roli pokojówki. Krystyna Sienkiewicz zagra matkę Franka (Piotr Adamczyk), a Kamilla Baar wcieli się w dociekliwą dziennikarkę.

Film trafi na ekrany polskich kin w styczniu 2014 roku.

KZ/a.im.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje