Reklama

Wszystkie filmy serii „Indiana Jones” od 31 maja na platformie Disney+

Prezes Lucasfilm Kathleen Kennedy ogłosiła, że kultowe filmy z serii "Indiana Jones" będą dostępne dla użytkowników Disney+ od 31 maja. Fani będą mogli obejrzeć filmy “Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki", “Indiana Jones i Świątynia Zagłady", “Indiana Jones i ostatnia krucjata" i “Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" przed premierą najnowszej produkcji "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" - finałowej odsłony ukochanej przez wielu serii, która zadebiutuje w kinach 30 czerwca.

“Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki"

W pierwszej części serii, która otrzymała aż osiem nominacji i zdobyła cztery Nagrody Akademii Filmowej, w tym za najlepszy film, archeolog i podróżnik Indiana Jones dostaje zlecenie od wywiadu: ma zdobyć bezcenny artefakt, który jest kluczem do odnalezienia Arki Przymierza, poszukiwanej także przez nazistów.

“Indiana Jones i Świątynia Zagłady"

Po ucieczce ze strzelaniny w nocnym klubie i skoku ze spadającego samolotu, profesor Indiana Jones, piosenkarka Willie Scott oraz dwunastoletni Short Round lądują w indyjskiej wiosce. Jej mieszkańcy winą za swoją trudną sytuację obarczają utratę trzech magicznych kamieni, przynoszących tubylcom pomyślność. Jones przyrzeka odzyskać skradzione kamienie - przez co on i jego towarzysze stawiają czoła zabójczemu kultowi.

Reklama

“Indiana Jones i ostatnia krucjata"

Trudno o większą przygodę niż towarzyszenie duetowi Jonesów w "Indiana Jones i ostatnia krucjata". Nazistowscy wrogowie Indy'ego wracają! Porwali jego ojca, profesora Henry'ego Jonesa Sr. (Sean Connery), ponieważ pragną odnaleźć Świętego Graala. Podążając tropem z USA, poprzez Wenecję do pustyni na Bliskim Wschodzie, Indy (Harrison Ford) musi uratować swojego ojca, ocalić Graala oraz zapobiec katastrofie w tej wypełnionej ciągłą akcją przygodzie dla całej rodziny.

“Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki"

Sławny archeolog i podróżnik, dr Henry Indiana Jones (Harrison Ford), wraca do akcji, gdy zostaje wplątany w spisek Sowietów, mający na celu odkrycie tajemnicy niezwykłych artefaktów, Kryształowych Czaszek.

"Indiana Jones i artefakt przeznaczenia"

Światowa premiera "Indiany Jonesa i artefaktu przeznaczenia" Jamesa Mangolda odbędzie się już 18 maja podczas 76. festiwalu filmowego w Cannes.

Akcja filmu "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" rozgrywać się będzie w 1969 roku, jednak jego scena otwierająca rozgrywać się będzie w 1944 roku. Indiana Jones po raz kolejny zmierzy się z nazistami. Sednem nowej części Indiany Jonesa ma być fakt, że za amerykańskim programem kosmicznym stali ludzie, którzy tuż po wojnie wyemigrowali z Niemiec do Stanów. 

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii filmowej w piątej odsłonie przygód archeologa Indiany Jonesa, "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia",  zobaczymy Harrisona Forda dokładnie takiego jak wtedy, gdy w latach 80. wcielał się w tę postać po raz pierwszy. Sekwencje z cyfrowo odmłodzonym aktorem były ważne dla fabuły filmu, który rozpoczyna się retrospekcją.

W pozostałych rolach w filmie wyreżyserowanym przez Jamesa Mangolda ("Logan: Wolverine") występują: Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen, Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook, Shaunette Renee Wilson, Toby Jones, Antonio Banderas oraz John Rhys-Davies.

Kinowa premiera filmu "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" zaplanowana jest na 30 czerwca 2023. 

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy