Reklama

Wszystkie drogi prowadzą do... Hollywood

Zadowolone? Agata Buzek i Agnieszka Grochowska wiedzą już, jak wygląda praca w Hollywood

Agnieszka Grochowska

Co ciekawe, w tym samym czasie, gdy przez media zaczęło przewijać się nazwisko Zawieruchy, po cichu swój hollywoodzki moment celebrowała inna polska gwiazda. Jej kreacja w amerykańskiej produkcji była na dodatek... znacząco większa! Agnieszka Grochowska w muzycznym dramacie "Moja gwiazda: Teen Spirit" w reżyserii Maxa Minghelli (aktora znanego choćby z "Opowieści podręcznej") wciela się w pochodzącą z Polski matkę głównej bohaterki. Jej córkę, nastoletnią Violet, kreuje na ekranie Elle Fanning. Grochowska nie tylko gra tu drugie skrzypce, ale w wielu momentach wraz z młodą amerykańską gwiazdą tworzy silny aktorski duet. Postać matki, której nie stać, by zapewnić córce wymarzoną przyszłość, jest jedną z najciekawszych w tej opowieści. Aktorka z kolei świetnie operuje zarówno angielskim, jak i swoim rodzimym językiem.

Reklama

"Teen Spirit" wyprodukowany dla hollywoodzkiej wytwórnie Lionsgate, nie stał się jednak dużym hitem, a obecność Grochowskiej większość polskich mediów przemilczała. Mimo to gwiazda jest jedną z nielicznych, które od lat już regularnie otrzymują propozycje ról zza granicy.

Najwięcej mówiło się o jej kreacji w produkowanym przez Ridleya Scotta "Systemie", gdzie partnerowała... Tomowi Hardy’emu. Jak wspominała w jednym z wywiadów - była w szoku, gdy okazało się, że by nakręcić dwuminutową scenę z nią i Hardym ekipa filmowa miała cały dwunastogodzinny dzień pracy. Dla porównania, w Polsce kręci się dziennie średnio trzy razy więcej!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje