Reklama

Reklama

Wróżka przepowiedziała mu karierę

W młodości Denzel Washington, obecnie zdobywca dwóch Oscarów, nie miał pojęcia, co mógłby robić w przyszłości. Pewnego dnia wróżka przepowiedziała mu, że "będzie jeździł po świecie i przemawiał do milionów". Po tym proroctwie odnalazł powołanie w aktorstwie.

Gwiazdor jako nastolatek obracał się podejrzanym towarzystwie. Był narażony na wiele niebezpieczeństw, ale dość wcześnie udało mu się wyrwać z kręgu chuliganów. Syn pastora i właścicielki salonu piękności długo wahał się jednak, w sprawie tego, co mógłby robić w życiu.

Ostatecznie skończył dziennikarstwo na Fordham University, gdzie grywał w amatorskiej grupie teatralnej. Aktorstwo było pierwszym zajęciem, które Washingtonowi naprawdę wychodziło.

Na początku jednak o role było bardzo trudno.

"W 1982 r. przez pół roku nie mogłem znaleźć pracy. Zagrałem w filmie 'Dokładnie tacy sami', potem dostałem rolę w teatrze, a przez następne pół roku nic się nie działo. Zacząłem się zastanawiać, czy aktorstwo to na pewno zawód dla mnie" - powiedział w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "The Guardian".

Reklama

"I wreszcie udało mi się dostać rolę w sztuce o Malcolmie X w Nowym Jorku, ale nie na Broadwayu. Od tamtego czasu już nigdy nie byłem bezrobotny" - dodał.

Okazuje się, że spektakularną karierę Washingtonowi przepowiedziała wróżka.

"W roku, w którym zacząłem grać, do salonu piękności mojej matki przyszła kobieta, która była wróżką. Wciąż przyglądała mi się w lustrze. Wreszcie wzięła kartkę papieru i na górze napisała 'proroctwo'. Powiedziała: 'Będziesz jeździł po świecie i przemawiał do milionów ludzi'. Proszę pamiętać, że wówczas właśnie wyleciałem ze studiów. To było 25 marca, a 25 marca zacząłem grać. Wciąż mam tę kartkę papieru" - przyznał.

59-letni Washington jest drugim Afroamerykaninem w historii, który otrzymał Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Nagrodą Akademii Filmowej uhonorowano go za rolę w "Dniu próby" (2001). Natomiast jego kreacja w "Chwale" (1989) zaowocowała Oscarem dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Denzel Washington | Washington

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy