Reklama

Wiemy, ile zarobił na kontynuacji kinowego hitu. Kwota zwala z nóg!

Kontynuacja "Jokera" Todda Phillipsa jest jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów 2024 roku. Właśnie poznaliśmy budżet produkcji oraz gaże jej największych gwiazd, Joaquina Phoenixa i Lady Gagi. Kwoty robią ogromne wrażenie.

Jak podaje serwis "Variety", "Joker: Folie à Deux" kosztował 200 milionów dolarów. Jest to ponad trzy razy więcej od pierwszej części, której produkcja pochłonęła "tylko" 60 milionów. 

Phoenix otrzymał za powrót do roli Arthura Flecka 20 milionów dolarów. Partnerująca mu Lady Gaga zainkasowała 12 milionów. Dla porównania aktor za udział w pierwszej części otrzymał 6,5 miliona.

Reklama

Inwestycja tak ogromnej kwoty w film z kategorią wiekową R może dziwić. Należy jednak przypomnieć, że pierwszy "Joker" odniósł niesamowity sukces artystyczny i kasowy. Obraz zarobił ponad miliard dolarów na całym świecie. Otrzymał także Złotego Lwa w Wenecji oraz 11 nominacji do Oscara. Ostatecznie wygrał w dwóch kategoriach — za rolę Phoenixa i muzykę. 

Co wiemy o sequelu "Jokera"?

Druga część filmu inspirowanego historią nemezis Batmana opowie o relacji Arthura Flecka (Phoenix) z doktor Harleen Quinzel (Lady Gaga). Psycholożka pod wpływem przestępcy zatraci się w szaleństwie i dołączy do niego jako Harley Quinn. Film nie jest powiązany fabularnie z innymi adaptacjami komiksów DC. 

"Folie à deux" jest zapowiadana jako musical. W filmie zagrali także Brendan Gleeson, Zazie Beetz, Jacob Lofland i Catherine Keener. Za kamerą ponownie stanął Todd Phillips.

Zdjęcia zakończyły się w kwietniu 2023 roku. Premiera kinowa przewidziana jest na 4 października 2024 roku. Niewykluczone, że film zadebiutuje wcześniej podczas jednego z prestiżowych festiwali, np. w Wenecji lub w Toronto. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Joker 2 | Joker (2019) | Todd Phillips | Joaquin Phoenix | Lady Gaga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy