Reklama

Reklama

"Wesele" 2021: Uroczysta premiera filmu Smarzowskiego. Kto przyszedł?

Plejada znakomitości ze świata kultury i sztuki wzięła udział w uroczystej premierze "Wesela" Wojciecha Smarzowskiego, która odbyła się we wtorkowy wieczór w warszawskim Multikinie Złote Tarasy.

Wojciech Smarzowski robi zdjęcie gwiazdom "Wesela" na uroczystej premierze

Na czerwonym dywanie, obok reżysera "Wesela", pojawiły się gwiazdy produkcji: Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik, Agata Turkot, Andrzej Chyra, Michalina Łabacz, Przemysław Przestrzelski, Maria Sobocińska, Tomasz Schuchardt, Anna Szymańczyk.

"Wesele" Smarzowskiego: Gwiazdy na premierze

Wśród gości specjalnych imprezy znaleźli się m.in.: Andrzej Morozowski, Zbigniew Hołdys, Katarzyna Warnke, Katarzyna Zdanowicz, Janusz Gajos, Jan Englert, Jerzy Skolimowski, Andrzej Pągowski, Gosia Baczyńska, Małgorzata Szumowska, Małgorzata Bela, Paweł Pawlikowski, Katarzyna Burzyńska, Andrzej Deskur, Maja Staśko, Henryk Gołębiewski, Magda Lamparska, Michał Koterski, Beata Tadla, Agnieszka Kawiorska, Tomasz Grodzki, Michał Englert, Maja Ostaszewska i Edyta Herbuś.

Reklama

Uroczystą premierę poprowadziła Grażyna Torbicka. Film na ekrany polskich kin wejdzie już w piątek, 8 października.

"Wesele" Wojciecha Smarzowskiego to historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. Jak mówi sam reżyser, jego najnowszy obraz ma być "opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści".

"Wesele" 2021: O czym film Smarzowskiego?

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych.

Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza "swoimi własnymi" prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu - w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno - z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

Pośród jak zawsze doskonałej obsady znaleźli się między innymi: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Przemysław Przestrzelski i najnowsze aktorskie odkrycie twórcy "Kleru" - Agata Turkot. Za kamerą stanął stały współpracownik reżysera, Piotr Sobociński Jr, autor zdjęć do takich filmów jak "Wołyń", "Róża", "Drogówka" czy ostatnio nominowanego do Oscara "Bożego Ciała". 

Muzykę skomponował Mikołaj Trzaska, który współpracował z Wojciechem Smarzowskim przy takich tytułach jak "Róża", "Drogówka" czy "Kler". Za scenografię odpowiada nagrodzony Orłem i Złotymi Lwami Marek Warszewski, którego prace można było podziwiać w produkcjach "Miasto 44", "Magnezja" czy "Najlepszy".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wesele 2021

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje