Reklama

Reklama

Weekend w kinie: Nie tylko dla dzieci

Siedem filmów wchodzi na ekrany polskich kin w piątek, 1 czerwca. Większość z nich - w tym grana już od czwartku trzecia część familijnej produkcji opowiadającej o przygodach Belli i Sebastiana - skierowana jest do młodego widza. Nie wszystkie proponowane tytuły są jednak dla nieletnich fanów kina.

"My" nie dzieli się przez trzy. Odwieczna zasada dobrego małżeństwa. A co jeśli tak naprawdę to skostniałe podejście do pojęcia związku we współczesnym świecie? Bohaterka filmu Nicolasa Monette "A może by tak trójkącik?" sama zaczyna się nad tym poważnie zastanawiać... Estelle. Do bólu przewidywalna 34-latka, pedantka i perfekcjonistka. Najlepiej opisujące ją słowo? "Zachowawczość". Kiedy przez zupełny przypadek znajduje w domu zabawki erotyczne męża, wpada w panikę. Po szybkich konsultacjach z przyjaciółkami odkrywa bolesną prawdę o sobie: jest nudna w łóżku. Od tej chwili swoje życie intymne postanawia wywrócić do góry nogami. Chce spróbować trójkąta miłosnego. I do realizacji swojej nowej fantazji nawet nie bierze pod uwagę swojego partnera!

Reklama

"Homoseksualizm w piłce nożnej wciąż jest ogromnym tabu. Zawodnik będący otwartym gejem mógłby napotkać problemy, szukając nowego klubu. Byłby postrzegany jako trudny, nawet mimo najlepszej formy i umiejętności. Potencjalny coming out niszczy jego wartość rynkową i całą karierę" - mówi reżyser filmu "Mario" Marcel Gisler. Tytułowy bohater jego produkcji gra jako napastnik w rozwijającym się klubie piłkarskim. Jako jeden z lepszych zawodników ma szansę na miejsce w drużynie. Liczy na nie także nowy w klubie Leon, który gra na tej samej pozycji i też świetnie sobie radzi. Jednak zamiast ze sobą konkurować, chłopaki zbliżają się do siebie i wkrótce się zakochują. Swoje uczucie muszą ukrywać przed kolegami z zespołu i władzami klubu.

Francuski dramat "Paryż i dziewczyna" pokazywany był w sekcji Un Certain Regard na zeszłorocznym festiwalu w Cannes, gdzie otrzymał Złotą Kamerę za najlepszy debiut. Paula właśnie zakończyła dziesięcioletni związek i jest na skraju załamania nerwowego. Doszczętnie spłukana, w towarzystwie kota, który stanowi jej jedyny majątek, powraca do Paryża po długiej nieobecności. W trakcie poznawania różnych osób, które los stawia na jej drodze, bohaterka nabiera determinacji, aby zacząć wszystko od nowa - i tym razem wyłącznie na swoich zasadach. Fantastyczny debiut Léonor Serraille wyróżnia się także niespotykanie feministycznym aspektem - od aktorki na pierwszym planie, przez reżyserkę i scenarzystkę w jednej osobie, po kompozytorkę, kostiumolożkę czy montażystkę - ten film w całości zrealizowały kobiety!

Mroczne śledztwo, trzy przerażające historie o duchach opowiedziane przez osoby, które spotkały się "oko w oko" z mrocznymi siłami oraz jedna prawda, która będzie bardziej przerażająca niż wszystko, co zobaczyliście do tej pory. "Przebudzenie dusz" zostało okrzyknięte jednym z najlepszych horrorów ostatnich lat. Sceptyczny wobec zjawisk paranormalnych profesor Goodman otrzymuje list. Tajemnicza notka wydaje się być napisana zza grobu. Wiadomość jest autorstwa Charlesa Camerona, sławnego badacza zjawisk nadprzyrodzonych. Człowiek ten zaginął 15 lat temu i został uznany za martwego. Cameron twierdzi jednak w liście, że potrzebuje pomocy Goodmana, aby wspólnie rozwiązać trzy tajemnicze sprawy, których nie udało się rozwikłać od lat. W trakcie śledztwa, profesor spotyka na swojej drodze trójkę osób nawiedzanych przez duchy. Każda z nich opowiada mu swoją straszną historię. Jednak to nie opowieści same w sobie będą najbardziej przerażające, tylko prawda kryjąca się za nimi wszystkimi.

Max, nieco burkliwy rottweiler pracujący w oddziale K9 NYPD (specjalne oddziały policyjne w USA, składające się z przewodników i ich psów), nieświadomie wplątuje agenta federalnego Franka Mosley'a w operację złapania na gorącym uczynku przemytników małej pandy o imieniu Ling-Li. Przejęcie pandy ma mieć miejsce podczas słynnej imprezy w Las Vegas, gdzie odbywa się coroczna wystawa psów. Prestiżowy konkurs gromadzi bogaczy, a psi finalista wart jest miliony dolarów. Frank, by wziąć udział w imprezie, a więc uzyskać możliwość przeniknięcia do środowiska, musi stanąć do konkursu. Naturalnie, z psem. Dla Maxa, psa policyjnego, to nie lada wyzwanie. Nie pomaga fakt, że Max uważa Franka za nieudacznika. Wie, że obaj nie pasują do pełnego przepychu świata glamour. Tak w skrócie brzmi opis fabuły wymerdanej komedii "Wyszczekani".

Nono - głównego bohatera familijnej produkcji "Zigzag Kid" - wychowuje ojciec i jego partnerka Gaby. Chłopiec nie znał mamy. Jego tata jest detektywem i od zawsze trenuje Nono w tym fachu. Na dwa dni przed 13. urodzinami Nono dostaje specjalną misję. Ma rozpoznać w pociągu swojego nauczyciela i udać się z nim na trening, by stać się prawdziwym detektywem. Rozpoczyna się ciąg przygód, bo jako misję Nono wybiera dwie rzeczy: zdobyć dla Gaby artefakty, o których zawsze marzyła i dowiedzieć się czegoś o swojej matce. Czeka go rozwiązanie ciągu zagadek, a historia jego mamy okazuje się bardziej zagmatwana, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Lato, wszyscy wybierają się na wspaniałe wakacje, tylko główna bohaterka niemieckiego filmu "Przygoda Nelly" musi jechać z rodzicami do Rumunii i od początku nie jest tak, jak sobie wymarzyła. Do tego okazuje się, że nie jest to zwykły, rodzinny wyjazd. Tata nadal jest w pracy! Jakby tego było mało, nikt nie uprzedził Nelly, że mają się tu wkrótce przeprowadzić. Czy może być gorzej? Może - dziewczynka ucieka! To, co z początku groźne, szybko staje się początkiem fascynującej przygody, która uświadamia, że pozory mogą mylić i czasem warto przedefiniować swoje priorytety. 

Już od czwartku na ekranach kin grana jest też przygodowa produkcja dla całej rodziny "Bella i Sebastian 3". Odkąd Bella urodziła piękne i zdrowe szczenięta, Sebastian jest wniebowzięty. Psiaki o imionach Atos, Portos i Aramis rosną jak na drożdżach i kudłata rodzinka co dzień przynosi całej okolicy mnóstwo radości. Niestety to szczęście wkrótce zburzy pewien nieznajomy, który pojawi się w wiosce żądając oddania Belli i jej dzieci. Twierdzi on, że jest jej prawowitym właścicielem i choć źle mu z oczu patrzy, sąd musi przyznać mu rację. Sebastian jest załamany, ale nie zamierza się poddać. Pod osłoną nocy ucieka w góry w towarzystwie swych ukochanych psiaków. Ich tropem rusza tajemniczy nieznajomy, a co gorsza zbliża się załamanie pogody...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje