Reklama

Reklama

Weekend w kinie: Najmocniejsi

Siedem filmów wchodzi na ekrany polskich kin w piątek, 13 lipca. Najgłośniejsze z premier to z całą pewnością: katastroficzny film akcji "Drapacz chmur" z Dwaynem Johnsonem w roli głównej i sequel animacji "Iniemamocni", zrealizowany po czternastu latach od debiutu "jedynki".

Choć od premiery animacji Brada Birda minęło już prawie 14 (!) lat, to wyreżyserowani przez tego samego reżysera "Iniemamocni 2" zaczynają się dokładnie w miejscu, gdzie pierwsza część miała swój finał. Może i na twarzach bohaterów nie przybyło zmarszczek, ale przez dekadę zdecydowanie zmieniła się mentalność... Teraz to mężczyźni siedzą w domu, opiekując się dziećmi, a kobiety realizują się w pracy. Tak przynajmniej wynika z badań Winstona Deavora - biznesmena, który Iniemamocnym oferuje powrót na szczyt, gdy po ostatniej nieudanej akcji politycy spychają superbohaterów do podziemia. Kuszona wizją stabilnej przyszłości Helen decyduje się znów wskoczyć w strój Elastyny, podczas gdy Bob - Pan Iniemamocny - dostaje pod opiekę trójkę dorastających pociech. Gdy jednak na drodze Elastyny staje podstępny Ekrantyran, od razu staje się jasne, że bez pomocy zdolnej familii się nie obejdzie...

Reklama

Po wielkim sukcesie komedii "Agent i pół" Rawson Marshall Thurber ("Millerowie") ponownie połączył siły z Dwaynem Johnsonem. Efektem tego jest katastroficzny film akcji "Drapacz chmur". Aktor wcielił się w produkcji w Willa Forda, weterana wojennego i byłego szefa jednostki FBI do odbijania zakładników. Teraz specjalizuje się w ochronie wieżowców. Podczas misji w Chinach największy, najbezpieczniejszy budynek świata staje w ogniu, Will wrobiony jest w odpowiedzialność za to wydarzenie. Uciekając, musi ocalić swoją rodzinę, która wciąż przebywa w budynku.

Sharon Stone powraca na ekrany kin. W komedii "Czego życzy sobie kobieta" wciela się w projektantkę Sennę Burges, której życie prywatne dalekie jest od wymarzonego ideału. Mimo, że umawia się z młodszymi mężczyznami - nie może znaleźć właściwego partnera, z którym chciałaby spędzić resztę życia. Nawet pomoc w poznawaniu nowych kandydatów, którą zajmuje się jej najlepsza przyjaciółka nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Wszystko się zmienia, gdy w dniu swoich urodzin poznaje przystojnego Adama (Tony Goldwyn). Co prawda nie jest wymarzonym przez bohaterkę sławnym aktorem ani gwiazdą rocka, ale Senna znajduje w nim coś fascynującego. Kiedy spotkanie dobiega końca, oboje myślą, że już nigdy się nie zobaczą. Nic bardziej mylnego - dokładnie rok później, w dniu kolejnych urodzin Senny - ona i Adam wpadają na siebie ponownie. Czy tym razem im się uda?

"Na plaży Chesil" to poruszający romans oparty na powieści Iana McEwana, laureata Nagrody Bookera i jednego z najczęściej ekranizowanych współczesnych pisarzy, który tym razem sam zaadaptował powieść na scenariusz. Autor powraca ze swoim dziełem na wielki ekran po nagrodzonej Oscarem i nominowanej aż w siedmiu kategoriach "Pokucie". Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence (Saoirse Ronan) i Edward (Billy Howle) pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, on studentem historii, skorym do nagłych wybuchów gniewu. On żyje w stanie podniecenia, nie mogąc doczekać się rozkoszy pierwszej nocy. Ona jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic już nie będzie takie samo.

Kiedyś Byung-su - główny bohater południowokoreańskiego dramatu "Człowiek bez pamięci" - był seryjnym mordercą, zabijał tych, którzy według niego zasłużyli na śmierć. Ale to było dawno temu, gdyż po tragicznym wypadku samochodowym skończył z zabijaniem. Obecnie mężczyzna mieszka ze swoją nastoletnią córką, Eun-hee, i zmaga się z chorobą Alzheimera. Tymczasem w mieście pojawia się nowa fala zabójstw i Byung-su zastanawia się, czy to przypadkiem nie on sam jest odpowiedzialny za te zbrodnie.

Szkołę Feliksa, o którym opowiada familijna niemiecka produkcja "Ratunku, zmniejszyłem rodziców", zaczyna nawiedzać zmarła, znienawidzona przez wszystkich nauczycielka. Na skutek dziwnych zbiegów okoliczności udaje jej się zapanować nad szkołą i zmniejszyć jej dyrektora oraz rodziców Feliksa. Chłopiec i jego przyjaciele muszą zrobić wszystko, by uratować szkołę i przywrócić jej dyrektora oraz rodziców do normalnych rozmiarów.

Samantha - krnąbrna nastolatka - mieszka w nowej rodzinie zastępczej. Życie dziewczyny zaczyna być zagrożone, gdy jej przyrodnia siostra Olivia znika w pobliskim lesie, a następnie odnajduje się po kilku dniach, pozornie zdrowa i cała. Jednak Sam zaczyna podejrzewać, że osoba która powróciła z lasu tak naprawdę nie jest jej siostrą. Rozpoczyna śledztwo, które doprowadza ją prosto do zła, nawiedzającego miasto od wielu lat. Tak w skrócie prezentuje się fabuła horroru "The Hollow Child".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy