Reklama

Reklama

Weekend w kinie: Czas sequeli

Kolejne części "Epoki lodowcowej" i serii o Jasonie Bournie wejdą w piątek, 29 lipca, na ekrany polskich kin. Wśród pięciu premierowych tytułów znajdują się też nagrodzone na Berlinale "Zjednoczone stany miłości".

Akcja nagrodzonego Srebrnym Lwem za scenariusz na tegorocznym Berlinale filmu Tomasza Wasilewskiego "Zjednoczone stany miłości" rozgrywa się na początku 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia. Agata (Julia Kijowska), młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata (Dorota Kolak) jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną (Marta Nieradkiewicz) - prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza (Magdalena Cielecka), jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

Reklama

Po niemal dekadzie przerwy Matt Damon i Paul Greengrass znów połączyli siły, czego efektem jest "Jason Bourne", kolejna odsłona przebojowej serii. Kiedy zostaje aktywowany nowy program rekrutacji superszpiegów, tym razem opracowany jako globalny, nie taki, jaki Bourne znał z czasów działań supermocarstw, gdy był włączony w działania agenturalne, tytułowy bohater zostaje wyciągnięty z ukrycia i znajduje się w centrum czegoś, czemu jeszcze nigdy nie stawiał czoła. Globalnej sieci sterującej terrorem. Wrogowie Bourne'a liczą na to, że kiedy dostarczą mu odpowiedniej broni, najbardziej elitarnej, jaką stworzono, ponownie stanie po ich stronie. Nie wiedzą jednak, że nawet złamani żołnierze walczą o bezpieczeństwo niewinnych ludzi.

Wieczna pogoń Wiewióra za orzeszkiem sprawia, że zostaje wystrzelony w kosmos i niechcący uruchamia ciąg zdarzeń, które poważnie zagrożą światu. Pozostali bohaterowie nie wiedzą o tym, co ich czeka, za to przeżywają swój własny kataklizm. Córka Mańka i Eli - Brzoskwinka - wychodzi za mąż, co jest dla Mańka równie złe, jak asteroid, który miałby się rozbić w jego ogródku... W życiu Diego też nastają zmiany. Dawniej samotnik i bezwzględny zabójca, stał się kochającym partnerem Shiry. Coraz częściej myśli o tym, jakimi rodzicami by byli... Tymczasem Sid właśnie dostał kosza od Francine, której oświadczył się na pierwszej randce i doszedł do wniosku, że miłość nie jest dla niego. Postanowił poświęcić się organizacji ślubu Brzoskwinki i Juliana, i nie myśleć o tym, że jest singlem. Do czasu, gdy w wyniku kosmicznego splotu wydarzeń pozna pewną wyjątkową kobietę... Tak w skrócie prezentuje się piąta już odsłona "Epoki lodowcowej" o podtytule "Mocne uderzenie".

Monica Bellucci gra główną rolę w kanadyjskim dramacie "Noc w Ville-Marie", porównywanym do dzieł Pedro Almodóvara i Alejandro Gonzáleza Iñárritu, najlepszym obrazie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Santa Barbara. Sławna aktorka Sophie Bernard przylatuje do Montrealu na plan najnowszego filmu. Korzystając z okazji, chce spotkać się i pogodzić z dawno niewidzianym synem. W innej części miasta ratownik medyczny - Pierre, zmaga się z konsekwencjami mrocznej przeszłości. Jedynym jego wsparciem pozostaje pielęgniarka Marie, z trudem utrzymująca porządek na ostrym dyżurze. Nieoczekiwanie, losy całej czwórki przetną się w murach szpitala położonego w dzielnicy Ville-Marie, a ciąg zaskakujących wydarzeń ujawni głęboko skrywane tajemnice.

Islandzkie "Wróble", najnowszy film Runara Runarssona, został doceniony przez widzów i krytyków na całym świecie (nagrody na MFF w San Sebastian i Warszawskim Festiwalu Filmowym). Szesnastoletni Ari zachwyca głosem w kościelnym chórze. Jego świat ulega zburzeniu przez decyzję matki, która postanawia wyjechać do Afryki z nowym mężem. Syna wysyła na północ pod opiekę ojca. Ari nie widział go przez sześć lat. Teraz musi w zasadzie poznać go na nowo. Nie jest to zadanie proste, a ojciec niczego mu nie ułatwia. Bardziej od syna interesuje go alkohol i nieustanne imprezy. Prowincjonalna dziura do jakiej trafił chłopak to miejsce jego dzieciństwa. Niewielu jego znajomych z tamtego okresu nadal tu zostało, ale jest ta najważniejsza osoba, którą darzył największą sympatię, Lara. Tyle że dziewczyna związana jest obecnie z zaborczym i nieokrzesanym Einarem...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje