Reklama

Reklama

Weekend w kinie: Bez względu na wiek

Przepaść między pokoleniami? Coś takiego nie istnieje! Kinowe premiery w tym tygodniu udowadniają, że prawdziwe uczucie nie pyta o wiek. Dojrzała kobieta może wymienić niewiernego męża na romantyczny "Nowszy model", a zmęczony życiem staruszek "odlecieć" do świata wyobraźni z 8-letnim uroczym skautem. Nawet w brutalnym świecie nielegalnych walk bokserskich ("Fighting") młody chłopak znikąd może nawiązać prawdziwą przyjaźń. A współczesny widz może zrozumieć, czym kierowali się egipscy faraonowie tysiące lat temu ("Mumie 3D").

Nowszy model

Biorąc pod uwagę, że autorem filmu jest reżyser "Californication", można się spodziewać przynajmniej kilku pieprznych tekstów, jednak przede wszystkim jest to ciepła komedia romantyczna. O dziwo, tytułowym "nowszym modelem" nie jest wcale kobieta, ale... mężczyzna. Grana przez Catherine Zetę-Jones atrakcyjna, ale dojrzała Sandy jest matką dwójki dzieci, która właśnie rozwiodła się z wiarołomnym mężem i musi ułożyć sobie życie na nowo. Gdy poznaje 24-letniego naiwnego, tryskającego młodzieńczym wigorem Arama (Justin Bartha), stara się traktować go jak "synka", ale mimo usilnych prób, nie może zaprzeczyć, że czuje do niego coś zgoła innego...

Reklama

Oczywiście humoru całej sytuacji dodaje zachowanie dzieci Sandy, Sadie i Franka Jr.

Reżyser podkreślał, że zależało mu na tym, by bohaterowie byli "swojscy" i naturalni i różnili się od "wystruganych" figur z innych komedii romantycznych.

Zobacz zwiastun filmu "Nowszy model":

Odlot

Animowany "Odlot" (reż. Pete Docter) prezentowano podczas ceremonii otwarcia tegorocznego festiwalu w Cannes. Główny animator filmu - pracował wcześniej przy "Toy Story" - zapewnia, że "Odlot" jest nieporównywalnie lepszy od pierwszych produkcji studia.

To opowieść o 78-letnim mężczyźnie, który postanawia zrealizować niezwykłe marzenie - przywiązuje do swojego domu tysiące balonów, dzięki czemu budynek unosi się i razem z właścicielem odlatuje do Ameryki Południowej. Zaskoczony bohater odkrywa, że "na pokładzie" jest dodatkowy pasażer - niesforny ośmiolatek, Russel. Młody Skaut jest tyleż pełen dobrych chęci, co niezdarny, przez co sprawia, że podróż Carla staje się jeszcze bardziej pasjonująca.

W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Cezarego Pazurę, Wojciecha siemiona i Jerzego Kryszaka.

Zobacz zwiastun filmu "Odlot":

Fighting

W tym filmie z pewnością poleje się i krew, i pot - i to strumieniami. To opowieść o dwóch mężczyznach, z których każdy chyli się ku upadkowi... do czasu, kiedy ich ścieżki nie przetną się, a oni nie zdadzą sobie sprawy z tego, że każdy z nich posiada to, co potrzebne jest do sukcesu temu drugiemu.

Poznamy historię Shawna MacArthura (Channing Tatum), młodego chłopaka znikąd, który spotyka na swojej drodze specyficznego mentora - doświadczonego oszusta, Harveya Boardena (Terrence Howard). Harvey proponuje Shawnowi bardzo intratne i bardzo niebezpieczne zajęcie - nielegalne walki na pięści. Szybko okazuje się, że Shawn jest obiecującym zawodnikiem. Z minuty na minutę stawka rośnie - chłopak może bardzo dużo zyskać, ale też wiele stracić.

Na pomysł filmu wpadł producent Kevin Misher , który wcześniej zrealizował już obraz "Szybcy i wściekli". W "Fighting" powrócił do tematu współczesnego "podziemia". Z pewnością film może zachwycić rewelacyjnie przygotowanymi scenami walki.

Zobacz zwiastun filmu "Fighting":

Mumie 3D. Tajemnice Faraonów

Ten dokumentalno-naukowy film z pewnością zainteresuje wszelkich amatorów archeologii i kultury egipskiej. Przedstawia szczegóły procesów mumifikacji, które miały miejsce tysiące lat temu oraz pasjonującą historię wielkiego odkrycia archeologicznego w wieku XIX. Pokazuje też, jak wielkie znaczenie spuścizna egipskich faraonów może mieć dla współczesnej nauki, zwłaszcza medycyny - ponad dziesięć lat temu dr Brier ze swoim współpracownikiem, na podstawie żmudnie gromadzonych informacji, przeprowadził pierwszy od czasów faraonów proces mumifikacji ludzkiego ciała według egipskich metod.

Teraz dr Brier i dr Corthals pobierają z tej mumii próbki tkanek i poddają je badaniom genetycznym. Analizy te, mogą doprowadzić do odkrycia, które pozwoli naukowcom zrozumieć, w jaki sposób ze starożytnych chorób wyewoluowały te, które nękają ludzkość dzisiaj.

Zobacz zwiastun filmu "Mumie 3D. Tajemnice Faraonów":

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dojrzała kobieta | chłopak | filmy | film

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy