Reklama

"Venom 2: Carnage": Hit jest już dostępny na wybranych platformach VOD

Venom, majbardziej skomplikowany i przez wielu uważany za najciekawszego bohatera z uniwersum Marvela, powraca w sequelu filmowego hitu Sony Pictures Entertainment z 2018 roku. Produkcja "Venom 2: Carnage" zarobiła do dzisiaj ponad 500 mln dolarów i przyciągnęła do kin ponad 10 milionów widzów w weekend otwarcia w Stanach Zjednoczonych. W filmie ponownie zobaczymy Toma Hardy’ego, Michelle Williams i Reida Scotta. W rolę tytułowego Carnage’a wcielił się Woody Harrelson. Premiera VOD filmu "Venom 2: Carnage" na wybranych platformach w Polsce w sobotę 12 lutego.

Venom na łamach komiksów Marvela pojawił się po raz pierwszy w 1984 roku, przejmując ciało samego Spider-Mana i jego zdolności. Cztery lata później powrócił jako odrębna postać w ciele Eddiego Brocka. Jego skomplikowana natura oraz duża rzesza fanów przekonały studio Sony Pictures Entertainment do opowiedzenia jego historii na dużym ekranie. W rolę główną wcielił się sam Tom Hardy, który przyjął rolę, ponieważ jego syn jest wielkim fanem bohatera. Pierwsza część filmu z 2018 roku przedstawiała genezę narodzin bohatera. Dziennikarz, Eddie Brock, stracił karierę, dotychczasowe życie i związek z Anne (Michelle Williams). Za sprawą obcego symbionta otrzymał super moce. Nieprzewidywalny, mroczny i agresywny Venom przerażał Brocka, ale też inspirował i kusił nowymi możliwościami.

Reklama

"Venom 2: Carnage": Fabuła, zwiastun

W filmie Venom 2: Carnage Eddie akceptuje swoją nową, dwoistą naturę i zaczyna współpracować z Venomem. Pewnego dnia detektyw Patrick Mulligan (Stephen Graham) zwraca się z prośbą do Brocka, aby spotkał się w celi śmierci z seryjnym mordercą, Cletusem Kasadym (Woody Harrelson). Dziennikarz ma pomóc odnaleźć ciała ofiar przestępcy. Podczas jednej z wizyt Cletus w niewyjaśnionych okolicznościach zamienia się w czerwonego symbionta i ucieka z więzienia. Rozpoczyna się pełna spektakularnych efektów specjalnych walka między Venomem i okrutnym Carnagem na ulicach San Francisco.

Autorką scenariusza do drugiej części filmu była ponownie Kelly Marcel, która tym razem poprosiła o pomoc w pisaniu samego Toma Hardy’ego. Za reżyserię sequela odpowiadał Andy Serkis, znany do tej pory głównie z tworzenia wyjątkowych produkcji motion pictures. Właśnie te doświadczenia pozwoliły mu stworzyć w "Venom 2: Carnage" niesamowite efekty specjalne postaci Venoma i Carnage’a. Na planie występował cały zespół tancerzy, który pomógł stworzyć sposób poruszania się symbiontów, inspirowany ruchami skorpionów. W nowym filmie o Venomie nie zabrakło także akcentu dla miłośników "Matrixa". W jednej ze scen w tle widać helikoptery krążące nad miastem, które brały udział w zdjęciach do kręconego niedaleko filmu "Matrix: Zmartwychwstania". 

Premiera VOD filmu Venom 2: Carnage w Polsce już w sobotę 12 lutego na platformach: Apple TV, Chili, Google Play, Loomi by Opera, Orange VOD, Multimedia, Play Now, Player+, Premiery Canal+, Rakuten TV, Vectra.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Venom 2: Carnage
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy