Reklama

"Uwierz w Mikołaja": Znamy ich z kultowych filmów. Teraz wystąpili razem

10 listopada na ekrany polskich kin trafi świąteczna komedia "Uwierz w Mikołaja". W drugoplanowych rolach zobaczymy legendy polskiego kina: Bohdana Łazukę, Dorotę Stalińską, Ewę Szykulską, Teresę Lipowską, Macieja Damięckiego, Krystynę Tkacz, Martę Lipińską, Elżbietę Starostecką oraz Izabellę Olejnik.

Bohdan Łazuka w filmie "Chłopaki nie płaczą" uczył nierozgarniętego syna, jak zostać szefem mafii, Dorota Stalińska, w "Seksmisji" relacjonowała ostatnie chwile Maksa i Albercika przed hibernacją,  Ewa Szykulska w "Hydrozagadce" nie chciała zdjąć kapelusza, Teresa Lipowska była teściową Bogusława Lindy w "Tacie", Maciej Damięcki musiał się odnaleźć z "Rzeczpospolitej babskiej", Krystyna Tkacz jako sekretarka zespołu filmowego obserwowała wzloty i upadki Adasia Miauczyńskiego w "Nic śmiesznego", Marta Lipińska wychowała przebojową Judytę z filmu "Nigdy w życiu", Elżbieta Starostecka kochała ordynata Michorowskiego w "Trędowatej", a Izabella Olejnik pracowała w słynnym barze mlecznym APIS znanym z "Misia".

Reklama


Te gwiazdy uwielbianych przez Polaków produkcji po latach spotkały się na planie filmu "Uwierz w Mikołaja" i dały prawdziwy popis aktorskiej wirtuozerii!

"Uwierz w Mikołaja": Gwiazdy w komedii na podstawie scenariusza Ilony Łepkowskiej

Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert - pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat - o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki "Happy End". Niech zwycięży magia świąt i magia miłości - brzmi opis fabuły filmu "Uwierz w Mikołaja".

Komedia "Uwierz w Mikołaja" jest efektem połączenia sił przez: Magdalenę Witkiewicz, autorkę bestsellera pod tym samym tytułem, na podstawie którego  scenariusz napisała Ilona Łepkowska ("Miszmasz czyli Kogel Mogel 3", "Och, Karol 2"), a za kamerą stanęła reżyserka Anna Wieczur ("Koniec świata czyli Kogel Mogel 4").

W filmie "Uwierz w Mikołaja" znalazła się pełna gwiazd obsada, w której każdy znajdzie swoich ulubieńców. W filmie wystąpili: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Aleksandra GrabowskaGrzegorz Daukszewicz, Dorota Kolak, Cezary Żak, Mateusz Janicki i wielu innych.

Za produkcję odpowiedzialna jest firma MTL Maxfilm - jeden z największych niezależnych producentów filmowych w Polsce, który ma na swoim koncie hity: "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach", "Wkręceni" oraz dwie ostatnie części przebojowej serii "Kogel Mogel".

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Uwierz w Mikołaja (2023)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy