Reklama

Reklama

"Ucieczka z Nowego Jorku": Powstanie reboot. Nakręcą go twórcy "Krzyku 5"

O projekcie nakręcenia nowej wersji kultowego filmu Johna Carpentera "Ucieczka z Nowego Jorku" mówiło się od dłuższego czasu, ale dopiero teraz pojawiają się informacje wskazujące na to, że dojdzie on do skutku. Portal "IndieWire", powołując się na swoje źródła, doniósł właśnie, że reżyserami nowej wersji filmu Carpentera będą twórcy "Krzyku 5". To team znany jako Radio Silence. Tworzą go Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett oraz Chad Villella.

Zrealizowana w 1981 roku "Ucieczka z Nowego Jorku" to futurologiczny film, którego akcja rozgrywa się w 1997 roku. Carpenter kreśli w nim mroczny obraz przyszłości, w której przestępczość w Stanach Zjednoczonych wzrosła do takiego poziomu, że Manhattan zostaje zamieniony w ogromne więzienie dla najgroźniejszych kryminalistów. I właśnie na teren Manhattanu spada samolot z prezydentem USA na pokładzie. Z misją uratowania go rusza mający kłopoty z prawem bohater wojenny Snake Plissken (w tej roli Kurt Russell).

Reklama

I choć z dzisiejszej perspektywy wizję Carpentera trudno nazwać proroczą, jego film uważany jest za jedną z najbardziej kultowych produkcji wszech czasów. Piętnaście lat później nakręcono jego kontynuację, ale ta nie cieszyła się już tak dużym powodzeniem. Bohater filmu, Snake Plissken, pozostał jednak w panteonie ukochanych przez fanów postaci filmowych.

"Ucieczka z Nowego Jorku": Powstanie reboot

John Carpenter będzie miał udział w powstaniu rebootu "Ucieczki z Nowego Jorku" - zostanie jego producentem. Na sam film przyjdzie jednak długo poczekać, bo aktualnie trwają dopiero poszukiwania kandydatów do napisania scenariusza. Z tego względu nie wiadomo, jaka będzie fabuła planowanego filmu, ale można przypuszczać, że jego akcja nie będzie rozgrywała się w 1997 roku. Po tercecie Radio Silence można się też spodziewać oryginalnego podejścia do tematu. Na koncie tej grupy oprócz piątego "Krzyku" jest także świetnie przyjęta "Zabawa w pochowanego". Na początku przyszłego roku, Radio Silence pokaże widzom szóstą część "Krzyku".

Nowa wersja "Ucieczki z Nowego Jorku" powstanie dla studia 20th Century. To kolejny klasyk z biblioteki tego studia, który doczeka się nowej odsłony. Niedawno na platformach streamingowych Hulu/Disney+ pojawił się bardzo dobrze oceniany przez widzów prequel "Predatora", film "Predator: Prey". A w przygotowaniu są nowe filmy i seriale z uniwersum "Planety małp" i "Obcego".

Zobacz również: 

"Krzyk" bez Wesa Cravena wciąż bawi i straszy [recenzja]

"Krzyk": Piąta odsłona kultowej serii

"Krzyk": Piąta część kultowego cyklu. Co wydarzy się tym razem?


PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Krzyk 5 | Ucieczka z Nowego Jorku

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy