Reklama

Reklama

Trwają prace nad dziesiątą częścią horroru "Piła"

Są takie serie filmowe, o których wiadomo, że będą kontynuowane nawet wtedy, gdy ich twórcy przekonują, że definitywnie zostały zakończone. Bez wątpienia jedną z takich serii jest cykl krwawych horrorów „Piła”. 14 maja premierę ma spin-off tego cyklu - „Spirala: Nowy rozdział serii Piła”. Jednak już pojawiają się pogłoski o tym, że w fazie przygotowania jest dziesiąty film serii, roboczo zatytułowany „Saw X” („Piła 10”).

Reżyser James Wan w 2004 roku na planie pierwszej "Piły"

Kiedy w 2004 roku do kin wchodził film"Piła", mało kto spodziewał się, że oto tworzy się historia kina. Niskobudżetowy horror o szaleńcu, który swoim ofiarom fundował krwawe zadania nieomal niemożliwe do wykonania bez utraty życia, okazał się wielkim sukcesem kasowym i dał początek popularnej serii. Pomiędzy latami 2005-2010, zawsze w okresie Halloween, do kin wchodziły kolejne jej części.

W 2010 roku "Piła" miała definitywnie zakończyć swój podbój kin siódmą odsłoną serii. Nie minęło jednak nawet dziesięć lat, gdy do kin trafił film "Piła: Dziedzictwo". Nakręcona w 2017 roku produkcja nie odniosła tak dużego sukcesu, jak mogliby spodziewać się twórcy, dlatego na jakiś czas seria znów trafiła na półkę, by znaleźć nowe podejście.

Reklama

W efekcie niespodziewanie pojawiła się zapowiedź spin-offu "Piły" zatytułowanego "Spirala: Nowy rozdział serii Piła". Z zupełnie nową obsadą (m.in. Chris Rock i Samuel L. Jackson) musiała jednak poczekać na premierę z powodu opóźnienia związanego z pandemią COVID-19.

I choć nowy rozdział krwawej opowieści nie trafił jeszcze do kin, w serwisie "Production Weekly", w którym znaleźć można wszystkie aktualnie tworzone hollywoodzkie produkcje filmowe, znaleźć można również aktywny projekt filmu "Saw X". Co oznacza, że twórcy serii już pracują nad jej kolejną odsłoną.

O projekcie dziesiątej części cyklu nie wiadomo nic. Jego fabuła pozostaje tajemnicą. Nie wiadomo, czy bezpośrednio kontynuował on będzie wątki filmu "Piła: Dziedzictwo", czy może stanowił będzie kontynuację filmu "Spirala: Nowy rozdział serii Piła". Nieznany jest jego reżyser i obsada, a także to, kiedy ewentualnie miałyby się rozpocząć do niego zdjęcia. I czy rzeczywiście powstanie. Portal "Bloody Disgusting" rozwiewa nadzieje na to, że większy niż tylko producencki udział przy filmie "Saw X" będzie miał reżyser "jedynki" James Wan.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Piła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy