Reklama

Reklama

"Tożsamość zdrajcy": Weterani i specjalista od romantycznych ról

Zaroiło się od gwiazd na planie thrillera szpiegowskiego "Tożsamość zdrajcy" w reżyserii Michaela Apteda, autora jednego z najlepszych filmów z serii o Bondzie ("Świat to za mało"). W filmie, który do kin trafi już 23 czerwca, wystąpili m.in. weterani Michael Douglas i John Malkovich, a także specjalista od ról romantycznych - tym razem w całkiem innym emploi - Orlando Bloom.

W "Tożsamości zdrajcy" zobaczymy na ekranie m.in. Michaela Douglasa, Johna Malkovicha i Orlando Blooma

- To rzecz o tym, że wierzysz w świat pozorów i odkrywasz swą pomyłkę, mylisz się też co do tego, komu możesz ufać - zapowiadał producent Lorenzo di Bonaventura.  

I rzeczywiście, każdą z postaci, od chwili jej pojawienia się na ekranie, mamy prawo posądzać o ukrywanie swej prawdziwej tożsamości. - Jack pomaga głównej bohaterce, Alice, ale musi budzić nasz niepokój, bo podejrzewamy go o ukryte motywy działania. Moim zadaniem było oddać tę dwuznaczność - komentował Bloom, grający weterana wojny z Iraku Jacka Alcotta.

Reklama

Eric Lasch, mentor Alice z CIA, w którego wciela się Douglas, to również postać niejednoznaczna. Di Bonaventura tak mówił o Douglasie: - Grywał z równym powodzeniem złych facetów, dobrych facetów i facetów, których trudno początkowo ocenić. Wniósł do roli Lascha, tak jak się spodziewaliśmy, elegancję, inteligencję, a także - co nie było nieistotne - gwiazdorską moc i charyzmę.

Z kolei Robert Hunter, szef operacji CIA w Europie, w interpretacji Malkovicha, jest zawodowcem, którego życie nauczyło, by nie ufać nikomu. Malkovich i Di Bonaventura nakręcili wspólnie już pięć filmów. - John nigdy nie zawodzi - podkreślał producent. - Dokonuje ryzykownych artystycznych wyborów, ale jego praca jest zawsze najwyższej jakości. Myślę, że sceny z nim w Langley będą należeć do najlepszych, jakie widzieliście do tej pory na temat CIA.

CIA aresztuje mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku terrorystycznego na Londyn. Agentka Alice Racine (Noomi Rapace), niegdyś as wywiadu, dziś odsunięta od czynnej służby, zostaje niespodziewanie wezwana na miejsce przesłuchania. Szybko odkrywa, że w szeregach CIA kryje się zdrajca. Rozpoczyna się pościg, którego stawką jest życie milionów ludzi i bezpieczeństwo kraju. Choć oficjalnie Alice to niebezpieczny zbieg, tylko ona może udaremnić śmiercionośny atak biologiczny na miasto. Wśród garstki osób, którym może zaufać, jest tajemniczy Jack Alcott (Bloom), który stanie z nią ramię w ramię w walce o Londyn.

"Tożsamość zdrajcy" w kinach od 23 czerwca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tożsamość zdrajcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje