Reklama

"Tożsamość" na Blu-ray i DVD

W piątek, 23 września, do sklepów w całej Polsce trafia wydanie Blu-ray i DVD thrillera "Tożsamość". W produkcji, utrzymanej w duchu bestsellerowych powieści Roberta Ludluma, występują Liam Neeson i Diane Kruger.

"Najbardziej lubię thrillery Hitchcocka, w których panuje tajemnicza atmosfera, a publiczność pogrążona jest w takiej samej ciemności, jak bohaterowie. W dodatku nigdy nie wiadomo, jak potoczy się akcja. Chciałem, żeby Tożsamość była takim właśnie filmem" - mówi reżyser Jaume Collet-Serra.

Reklama

Doktor Martin Harris (Liam Neeson) przyjeżdża wraz z żoną (January Jones) do Berlina, by wziąć udział w sesji naukowej. Niestety, w wyniku nieszczęśliwego wypadku trafia do szpitala z częściową amnezją. Kiedy udaje mi się wreszcie po kilku dniach wrócić do hotelu, z przerażeniem odkrywa, że jego własna żona go nie poznaje, a jego miejsce u jej boku zajął zupełnie inny mężczyzna (Aidan Quinn).

Zdesperowany i zagubiony Martin prosi o pomoc piękną Ginę (Dianę Kruger). Dzięki niej dociera do Ernsta Jurgena (Bruno Ganz) - byłego agenta STASI, który podejmuje się rozwikłania jego zagadki.

Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści francuskiego pisarza Didiera Van Cauwelaerta.

"Dla mnie najważniejszy jest scenariusz, a ten można było przeczytać jednym tchem. Jeżeli mogę doczytać do 50 strony nie robiąc sobie przerwy na herbatę, to jest to bardzo dobry znak. Ten był tak wciągający, że musiałem przeczytać całość za jednym razem" - wspomina Liam Neeson.

Akcja "Tożsamości" rozgrywa się w Berlinie i tam też powstały zdjęcia do filmu, które rozpoczęły się w lutym 2010 roku. Reżyser Jaume Collet-Serra uważa, że Berlin - jak żadne inne miasto - doskonale pasuje do historii Martina Harrisa.

"Tematem przewodnim filmu jest kryzys tożsamości, a Berlin ma to w sobie, ponieważ przez wiele lat był podzielony. Teraz, pomimo zjednoczenia i nowych budynków rosnących pośród starych kamienic, nadal można dostrzec blizny. W obrębie tego miasta współistnieją różne światy, więc dla mnie Berlin był przedłużeniem głównego bohatera" - mówi reżyser.

Na ekrany amerykańskich kin "Tożsamość" trafiła 18 lutego 2011 roku, w pierwszy weekend zarabiając ponad 21 milionów dolarów. Polska premiera filmu odbyła się 6 maja. Wpływy ze sprzedaży biletów na film na całym świecie przekroczyły 130 milionów dolarów (produkcja pochłonęła 30 milionów).

"To naprawdę nieprzewidywalna historia. Jest w niej kilka emocjonujących momentów, które na pewno zaskoczą publiczność" - przyznaje Liam Neeson.


WYDANIE BLU-RAY I DVD

"Tożsamość" na Blu-ray i DVD debiutuje, dzięki firmie Galapagos Films, 23 września. Kilka dni wcześniej film pojawił się w wypożyczalniach. Na płytach są również wyjątkowe dodatki specjalne: "Tożsamość: Gdzie leży prawda? - poznaj głównych bohaterów międzynarodowego spisku tego świetnego thrillera". Do wydania Bly-ray dołączono materiał "Liam Neeson: Prawdziwy bohater akcji - Zobacz jak bohater Tożsamości zdobył i utrwalił swój gwiazdorski status".

Portal INTERIA.PL jest patronem medialnym wydawnictwa.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tożsamość | powieści | Liam | Diane Kruger | Liam Neeson | DVD | tożsamość | blu-ray

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje