Reklama

Reklama

Tomasz Sekielski o pedofili w polskim kościele. Jest fragment filmu [wideo]

Dziennikarz Tomasz Sekielski jest w trakcie realizacji swojego dokumentu o pedofilii w polskim kościele. Pieniądze na produkcję zebrał na jednym z serwisów crowdfundingowych. Właśnie zamieścił fragment filmu na swym profilu na Facebooku.

Tomasz Sekielski

Sekielski kończy obecnie zbiórkę pieniędzy, potrzebnych mu do postprodukcji filmu. By podkreślić wagę swego filmu, dziennikarz opublikował na swym profilu na Facebooku fragment jednej z zarejestrowanych przez niego rozmów.

Zamieszony na Facebookowym fanpage'u Sekielskiego fragment wywiadu poświęcony jest duchownemu, który, jak opisuje sam dziennikarz: "przyznał się do wykorzystywania małoletniego, ma ciężkie zarzuty prokuratorskie, zakaz od biskupa, jednak dalej odprawia msze, spowiada i ma kontakt z dziećmi".

Oto fragment filmu!

Reklama

Sekielski oparł finansowanie swojego filmu na datkach zebranych przez serwis crowfundingowy. Decyzję tę tłumaczył chęcią zrealizowania obiektywnego i odważnego materiału, którego treść nie mogłaby być przez nikogo ocenzurowana. Obecnie brakuje mu jedynie kilku tysięcy złotych, by domknąć budżet i rozpocząć postprodukcję.

Premiera filmu jest planowana na maj 2019 roku. Autor dokumentu przyznaje, że udało mu się zebrać wystarczającą ilość materiału na zmontowanie serialu dokumentalnego.

Tomasz Sekielski przez 15 lat był związany ze stacją TVN. Od 2013 do 2016 roku prowadził swój autorski program w TVP1. W 2017 roku wyprodukował serial dokumentalny "Teoria spisku".

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, między innymi Grand Press z 2006 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Sekielski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje