Reklama

Reklama

Tomasz Oświeciński: Kariera jego 12-letniej córki nabiera tempa

Maja Oświecińska, 12-letnia córka gwiazdora filmów Patryka Vegi, zaczęła zdjęcia do swego kolejnego filmu. Tomasz Oświeciński, tata młodej aktorki, ma w związku z tym mieszane uczucia. "Całe życie będzie słyszała, że tatuś jej coś załatwił" - mówi.

Tomasz Oświeciński dla swojej córki Mai jest nie tylko ojcem, ale przede wszystkim najlepszym przyjacielem

Maja Oświecińska poszła w ślady taty i pomimo tak młodego wieku zaczęła aktorską karierę. Od lat występuje w serialu "Na Wspólnej", gdzie gra Julkę, córkę Igora Nowaka (Kuby Wesołowskiego). Ma za sobą też udział w kilku reklamach. Tomasz Oświeciński martwi się tym, że jego córka zaczęła zdjęcia do kolejnego filmu.

"Od kilku dni pracuję z Mają na planie drugiej w jej życiu poważnej produkcji i jestem z niezmiernie dumny" - poinformował na swoim Instagramie Tomasz Oświeciński.

Reklama

Nie wiadomo, o jaki film chodzi. Być może o "Projekt Foka", przy którym Oświeciński obecnie pracuje. Produkcja ma mieć premierę w przyszłym roku.

Będzie słyszała, że tatuś jej coś załatwił

Aktor martwi się jednak o swoją córkę.

"Boję się jednak, że dotknie ją hejt. Wiem, że jest w tym miejscu dzięki swojemu talentowi, ciężkiej pracy i samozaparciu, jednak Internet wie lepiej. Martwi mnie, że całe życie będzie słyszała, że tatuś jej coś załatwił, że jest taka lub siaka" - pisze na swym Instagramie.

"Nieraz już odczułem na swojej skórze mowę nienawiści, ale mnie niełatwo zranić. Moja córka też już wielokrotnie padła ofiarą publicznej oceny i debaty. Jedna z porannych śniadaniówek zaczęła nawet jeden z odcinków od ankiety, czy Maja powinna się malować w tym wieku... OK, cena popularności powiecie, ale gdzie jest granica? Kto daje nam prawo do ranienia i oceniania innych publicznie, często też anonimowo?" - zastanawia się Oświeciński.

Aktor wraz ze swoją partnerką starają się, żeby Maja [córka Oświecińskiego z pierwszego małżeństwa - red.] była wychowywana jak każda nastolatka i nie była rozpieszczona.

"Moja córka chociaż jest nastolatką, jest bardzo dojrzała i ma mocno poukładane w głowie. Razem z Olą dbamy o to, aby wyrosła na mądrą i skromną kobietę, a nie zblazowaną gwiazdeczkę. Pozwalamy jej spełniać marzenia na planie i w stajni, ale pod warunkiem, że nie zaniedbuje szkoły i domowych obowiązków" - podkreśla ojciec Mai.

Jak Tomasz Oświeciński został aktorem?

Tomasz Oświeciński urodził się w 1973 w Białymstoku. Jest aktorem niezawodowym. Zajmuje się także choreografią walk. Do filmu trafił z dyskoteki, gdzie był "bramkarzem".

Rozgłos i popularność przyniosła mu rola Marcina "Stracha" Opałki - nietypowego gangstera w filmie Partyka Vegi "Pitbull. Nowe porządki". Oglądamy go także jako Andrzejka w serialu "M jak miłość".

Ma na swym koncie role w "Plebanii", Prawie Agaty", "Służbach specjalnych", "Na sygnale", "Na Wspólnej", "Klanie", "Na dobre i na złe" oraz w filmach "Komisarz Bond i oko sprawiedliwości" i "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć".

Po występie w "Pitbullu" Oświeciński wziął udział w programie TVN "Agent - Gwiazdy"oraz w programie kulinarnym Telewizji Polsat "Top Chef". Potem zagrał w kilku kolejnych filmach Patryka Vegi, m.in. "Botoks", "Polityka", "Kobiety mafii". Zagrał również w filmach "Miłość na pierwszą stronę", "Lokatorka" i "Swingersi".

Oświeciński - pomimo sukcesu w filmach kinowych - chciałby też spróbować swych sił w teatrze. "Spektakl teatralny byłby dla mnie wyzwaniem, a ja lubię wyzwania" - mówi.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Oświeciński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje