Reklama

Tom Hanks w filmie wojennym "Greyhound"

Tom Hanks powraca do kina wojennego. Aktor walczył już na plażach Normandii w "Szeregowcu Ryanie", a także w dżungli Wietnamu w "Forreście Gumpie". Tym razem będzie walczył na morzu w filmie "Greyhound", do którego napisał też scenariusz. W sieci zadebiutował zwiastun tego widowiskowego filmu, którego akcja toczy się w czasie II wojny światowej.

Tom Hanks w scenie z "Greyhound"

Scenariusz filmu "Greyhound" został oparty na motywach inspirowanej prawdziwą historią powieści "The Good Shepherd" C.S. Forestera. Nie jest to pierwsza powieść tego autora, która doczekała się ekranizacji. Na podstawie jego książek powstały takie filmy jak m.in. "Afrykańska królowa" (1951), "Kapitan Hornblower" (1951) czy "Zatopić pancernik Bismarck!" (1960).

Tom Hanks wcieli się w tym filmie w rolę kapitana Ernesta Krausego, dowódcy amerykańskiego niszczyciela, którego zadaniem jest eskortowanie 37 alianckich statków przez Północny Atlantyk w stronę Anglii. W trakcie pięciodniowego rejsu aliancki konwój nie może liczyć na żadne wsparcie z powietrza. Wkrótce zostaje osaczony przez niemieckie łodzie podwodne.

Reklama

Nie jest to pierwszy film, do którego Tom Hanks napisał scenariusz. Wcześniej wystąpił też w napisanych przez siebie "Szaleństwach młodości" i w filmie "Larry Crowne: uśmiech losu". Hanks jest też autorem scenariusza jednego odcinka kultowego serialu "Kompania braci".

"Greyhound" wyreżyserował Aaron Schneider, który do tej pory bardziej znany był ze swojej pracy operatorskiej. Na reżyserskim koncie Schneidera jest zaledwie jeden film - "Aż po grób" z 2009 roku z Robertem Duvallem, Sissy Spacek i Billem Murrayem w obsadzie.

W pozostałych rolach w "Greyhound" zobaczymy Stephena Grahama, Roba Morgana oraz Elisabeth Shue. Światowa premiera filmu została zaplanowana na 12 czerwca.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tom Hanks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje