Reklama

Tobey Maguire ponownie w roli Spider-Mana? Reżyser zabrał głos

Od czasu powrotu Tobeya Maguire'a do roli Człowieka-Pająka w filmie "Spider-Man: Bez drogi do domu" w sieci pojawiają się plotki o kontynuacji trylogii Sama Raimiego. Reżyser odniósł się do nich podczas wywiadu z serwisem "Comic Book Resources".

Trylogia Sama Raimiego była pierwszą wysokobudżetową próbą przeniesienia przygód Spider-Mana na duży ekran. Została zrealizowana w latach 2002-2007. Cykl miał być kontynuowany, jednak zdjęcia przesuwano z powodu różnic kreatywnych między reżyserem i wytwórnią Columbia. 

W styczniu 2010 roku ogłoszono, że "Spider-Man 4" został skasowany. Zamiast niego zrealizowano film "Niesamowity Spider-Man", który był początkiem zupełnie nowej serii. W superherosa wcielił się tam Andrew Garfield. Cykl zakończył się w 2014 roku i został zastąpiony przez nowy, wchodzący w skład Kinowego Uniwersum Marvela, z Tomem Hollandem w roli pajęczego bohatera. 

Reklama

Sam Raimi o "Spider-Manie 4": "Nic nie słyszałem"

W filmie "Spider-Man: Bez drogi do domu" z 2021 roku pojawiają się wersje bohatera z alternatywnych światów, czyli te grane przez Maguire'a i Garfielda. Fani zaczęli wtedy spekulować, czy ich historie nie będą w jakiś sposób kontynuowane. Oliwy do ognia dolali aktorzy, którzy wyrazili swoją gotowość do powrotu. 

W rozmowie z "CBR" Raimi kategorycznie stwierdził, że "nie nie słyszał" o kontynuacji jego trylogii. "Czytałem plotki, ale jeszcze nad tym nie pracuję. Marvel i wytwórnia Columbia odnoszą takie sukcesy z ostatnimi filmami ze Spider-Manem i rozwijają je, więc wątpię, że przyjdą do mnie i powiedzą: 'Moi drodzy, możemy opowiedzieć też tę historię'" - mówił reżyser.

Dodał, że "kocha nowe filmy o Spider-Manie". "Uwielbiam 'Bez drogi do domu'. To było naprawdę mocne, zobaczyć Tobeya znowu w kostiumie" - przyznał. 

Tobey Maguire powróci w Kinowym Uniwersum Marvela?

Raimi odniósł się także do plotek, że Maguire zagra w jednym z nadchodzących filmów z serii "Avengers", w którym moją pojawić się alternatywne wersje znanych herosów. "Nie rozmawiałem o tym z Tobeyem, może Marvel albo Colubmia to zrobili. Pracowałem z Marvelem nad filmem 'Doktor Strange w multiwersum obłędu'. Mam więc z nimi świetne stosunki. Gdyby coś planowali, wiedziałbym o tym. Tak przynajmniej mi się wydaje" - zakończył temat Raimi.

Piąta i szósta część "Avengers" zostały zapowiedziane na maj 2026 i maj 2027 roku. Obie produkcje nie mają jeszcze reżyserów. Spekuluje się, że Raimi mógłby stanąć za kamerą jednego z nich. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy