Reklama

To był skok na głęboką wodę

Bartłomiej Topa otrzymał nagrodę Fundacji Synapsis za udział w kampanii społecznej "Autyzm - całe moje życie". Aktor opowiada o swoich przeżyciach związanych z akcją, która przyniosła nadspodziewane rezultaty.

PAP Life: Otrzymałeś nagrodę od Fundacji Synapsis za udział w głośnej kampanii "Autyzm - całe moje życie". Mówiłeś, że była to dla ciebie najważniejsza rola. Jak czujesz się teraz, pół roku po tej akcji?

Reklama

Bartłomiej Topa: - To był skok na bardzo głęboką wodę. Na szczęście udało się to wszystko zrealizować... Myślę, że zwróciliśmy uwagę na autyzm. Po tej akcji rozlało się morze wsparcia i pomocy. Ludzie uświadomili sobie, że mogą pomagać w każdej chwili. To jest dla mnie najważniejsze. Jestem niezwykle wzruszony.

Zbliża się kolejna kampania fundacji. Tym razem będzie to akcja "Biegiem na pomoc". Bierzesz w niej udział?

- Tak. Początkiem będzie triathlon w Suszu. Mam nadzieję, że kampania się rozwinie. Dotarł do nas kolejny ambasador, czyli Marcin Dorociński. Cały czas też spotykam się z chłopakami chorymi na autyzm, czyli z Maćkiem i Sebastianem. Wszyscy razem walczymy.

Triathlon w Suszu dedykowany jest Fundacji Synapsis. W ubiegłym roku wziąłeś w nim udział, a w tym roku z powodu kontuzji nie możesz pobiec....

- Niestety. Już powoli zaczynam jeździć na rowerze. Miałem bardzo poważną kontuzję kolana. Przeszedłem operację, a teraz jest proces rehabilitacji, który potrwa kilka miesięcy. Nie mogę brać udziału w triathlonie w tym roku, ale mam nadzieję, że przyszły rok będzie należał do mnie.

Będziesz pracował mimo rehabilitacji?

- Oczywiście. Zaczynam teraz zdjęcia do serialu o chłopakach ze straży granicznej w Bieszczadach. Pokażemy ich pracę. To będzie zamknięta seria 12 odcinków w reżyserii Michała Gazdy.

Bartłomiej Topa aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Znany m.in. z filmów: "Wesele", "Dom zły", "Boisko Bezdomnych", "Trick", "Prosta historia o miłości" oraz seriali "Trzeci Oficer", "Szpilki na Giewoncie". Ma 45 lat.

Rozmawiała: Dominika Gwit (PAP Life)

Bartłomiej Topa i "Autyzm wprowadza zmysły w błąd" - zobacz wideo:


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: autyzm | Życie | Bartłomiej Topa | Autyzm - całe moje życie | aktor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje