Reklama

Reklama

"Titane": Nie tylko Sharon Stone chwali kontrowersyjny film

"Odważny, świetny, genialny" - tak o filmie "Titane" mówią m.in. Sharon Stone, Paul Thomas Anderson, Pedro Almodóvar i John Waters. Dzieło Julii Ducournau, nagrodzone Złotą Palmą w Cannes, trafi na ekrany polskich kin 14 stycznia.

"Odważny, świetny, genialny" - tak o filmie "Titane" mówią m.in. Sharon Stone, Paul Thomas Anderson, Pedro Almodóvar i John Waters. Dzieło Julii Ducournau, nagrodzone Złotą Palmą w Cannes, trafi na ekrany polskich kin 14 stycznia.
Kadr z filmu "Titane" /materiały prasowe

"Titane" otrzymało Złotą Palmę na ubiegłorocznym festiwalu filmowym w Cannes. Był to mocno kontrowersyjny werdykt. Prasa tytułowała teksty o filmie Julii Ducournau m.in. tak: "Wstrętne wizje chorej wyobraźni" oraz "Seks, śmierć i karoseria".

Film trafi 14 stycznia na ekrany polskich kin.

Gwiazdy o filmie "Titane"

Znani aktorzy i twórcy są jednak pod wrażeniem filmu Julie Ducouranu. "To było dosłownie jak oglądanie narodzin dziecka. Dziękuję za uchwycenie kobiecego gniewu w tym filmie. Dziękuję ci!" - wyznała Sharon Stone podczas rozmowy z reżyserką.

Reklama

"Warto zobaczyć 'Titane'. Bądźcie ostrożni: nie mam pojęcia, jak go polecić, ponieważ z pewnością nie jest to historia dla każdego. Nie do końca wiem, jak się z tym czuję. Oglądając 'Titane' masz pewność, że jesteś w rękach prawdziwego filmowca. Cały seans spędziłem na krawędzi fotela i było to wspaniałe uczucie" - wyznał na łamach magazynu "Variety" Paul Thomas Anderson, reżyser takich filmów, jak "Magnolia", "Nić widmo" czy "Licorice Pizza".

"'Titane' jest niesamowicie genialne i całkowicie schizofreniczne. Julie Ducouranu to bardzo obiecująca reżyserka i na pewno będę śledził jej dalsze projekty" - dodał Pedro Almodóvar, laureat Oscara, autor m.in. filmu "Matki równoległe".

Z kolei John Waters, autor kultowych "Różowych flamingów", laureat Indie Star Award i gość na 12. American Film Festival wyznał, że "Titane" to "zabawny, bardzo odważny i po prostu świetny film". "Widziałem poprzedni horror tej reżyserki, czyli 'Mięso' i on też bardzo mi się podobał. W życiu bym nie powiedział, że 'Titane' wygra Złotą Palmę, ale Francuzi go pokochali. To pierwszy film, jaki widziałam od bardzo dawna, który faktycznie można nazwać prawdziwym kinem eksploatacji" - powiedział Waters w rozmowie z "NaTemat".

"Titane": Fabuła, obsada, zwiastun

"Titane" to laureat Złotej Palmy w Cannes i francuski kandydat do Oscara. Tytuł wymyka się gatunkowej klasyfikacji.

Alexia (niezwykła kreacje Agathe Rousselle) - seksowna tancerka, posiadaczka ognistego samochodu, po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Szybko nadarza się okazja, by zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę. Alexia rozpoczyna życie w nowej skórze, ale uwolnić się od przeszłości będzie niezwykle trudno...

Jak pisze polski dystrybutor filmu, "Titane" to "epicki spektakl, jednocześnie brutalny i zabawny, wielowymiarowy i szalony manifest, aż w końcu wariacja na temat ludzkiego ciała - jego granic i przemian".

Zobacz również:

Skandalizująca Złota Palma: O tych filmach było głośno

Najsłynniejsze ekranowe zakonnice

Najlepsze aktorki 2021

Najlepsi aktorzy 2021 roku

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Titane

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL