Reklama

Reklama

"The Batman" w 2021 roku. Ben Affleck poza produkcją?

Reżyser Matt Reeves jest od dłuższego czasu związany z nowym filmem o przygodach Batmana. Póki co do mediów dostawały się tylko plotki. Sam reżyser także nie dzielił się szczegółami, a jedynie zapewniał, że ciężko pracuje nad scenariuszem. Po długim czasie oczekiwań w końcu pojawiły się konkretne informacje dotyczące nowego kinowego wcielenia "człowieka-nietoperza".

Ben Affleck rezygnuje z roli Batmana

Film pod roboczym tytułem "The Batman" ma pojawić się na ekranach amerykańskich kin 25 czerwca 2021 roku. W roli głównej nie zobaczymy Bena Afflecka, który wcielał się w tę postać w filmach "Batman V Superman: Świt sprawiedliwości", "Legion samobójców" oraz "Liga sprawiedliwości".

Aktor potwierdził tę informację w wiadomości zamieszczonej na swoim koncie na Twitterze. Zapewnił w niej, że nie może się doczekać wersji przedstawionej przez Reevesa. 

Nie podano, kto miałby go zastąpić w roli Bruce'a Wayne'a. Spekuluje się, że studio będzie poszukiwało aktora w okolicy trzydziestego roku życia.

Reklama

Reeves zdradził, że chciałby utrzymać swój film w klimacie kina noir, a historię opowiadać z punktu widzenia Batmana. Reżyser ma zamiar skupić się przede wszystkim na śledztwach prowadzonych przez superbohatera. W komiksie Batman nazywany jest przecież "najwspanialszym detektywem na świecie", tymczasem w kinowych adaptacjach rzadko poświęcano więcej uwagi jego zdolnościom dedukcyjnym.

Reeves przyznał także, że tytuł "The Batman" nie jest ostateczny. Zdradził także, że bohater zmierzy się z więcej niż jednym złoczyńcą. "Będzie galeria zbirów. Castingi mają rozpocząć się wkrótce" - przyznał twórca "Wojny o Planetę Małp". Wedle plotek głównym przeciwnikiem Batmana miałby być gangster Pingwin. Postać ta została wcześniej przeniesiona na ekran w "Powrocie Batmana" (1992) Tima Burtona. Wcielił się w nią wówczas Danny DeVito.

Reżyser jest w trakcie nanoszenia ostatnich poprawek w scenariuszu. Wkrótce ma skupić się na przygotowaniach do zdjęć.

Batman ostatnim razem gościł na ekranach kin przy okazji "Ligi Sprawiedliwości" (2017) Zacka Snydera. Już wcześniej pojawiały się sprzeczne informacje o losie jego solowych przygód. Początkowo za scenariusz i reżyserię miał odpowiadać Ben Affleck. Aktor zrezygnował jednak z powodu problemów osobistych. Jego miejsce zajął Reeves, który od tamtej pory powoli rozwijał projekt.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: batman | Matt Reeves | Ben Affleck | Batman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje