Reklama

Ten film bije rekordy oglądalności. Najlepszy wynik w historii

"Road House" okazał się ogromnym hitem Prime Video. Film, którego gwiazdą jest Jake Gyllenhaal, jest tak popularny, że streamingowy gigant po raz pierwszy podzielił się dokładnymi wynikami oglądalności.

"Road House": Nowa wersja "Wykidajły"

Wyreżyserowany przez Rowdy'ego Harringtona film "Wykidajło" był jednym z największych hitów epoki VHS. W głównej roli wystąpił w nim Patrick Swayze. Film opowiada historię Daltona, tytułowego specjalisty od zaprowadzania porządku w barach. Mężczyzna przyjmuje propozycję pracy w Double Deuce, lokalu znanym z tego, że każdego wieczora dochodzi tam do  bójek. Wkrótce okazuje się, że miasteczkiem, w którym mieści się bar, rządzi miejscowy gangster (Ben Gazzara). Dalton będzie musiał zmierzyć się z nim i jego ludźmi.

Reklama

Nowa wersja "Wykidajły" zatytułowana została "Road House". Grany przez Jake'a Gyllenhaala Dalton jest tym razem byłym zawodnikiem UFC, który ma za sobą traumatyczne doświadczenie z przeszłości.

Scenariusz napisali Anthony Bagarozzi ("Nice Guys. Równi goście") i Charles Mondry, a za kamerą stanął Doug Liman, którego "Tożsamość Bourne'a" zrewolucjonizowała współczesne kino akcji. Podobnie jak w przypadku oryginalnego filmu za produkcją rebootu stoi Joel Silver ("Predator", "Szklana pułapka").

Według informacji portalu Variety, twórcy "Road House" otrzymali od Amazonu dwie opcje: albo 60 milionów dolarów budżetu i kinowa premiera, albo 85 milionów, ale film od razu trafi na Prime. Producenci mieli wybrać więcej pieniędzy, a następnie chcieli zmusić Amazon do ustępstw. Pomimo głośnych protestów Limana, to się ostatecznie nie udało i film zadebiutował w ofercie streamingowej 21 marca.

"Road House" wielkim hitem Prime Video

Taktyka Prime Video się opłaciła. "Road House" okazał się największym jak dotąd hitem platformy. W ciągu pierwszych dziesięciu dni od premiery miało go obejrzeć aż 50 mln widzów. Poprzedni rekord należał do komedii "Książę w Nowym Jorku 2".

"Przełomowy, rekordowy debiut 'Road House' jest świadectwem ciężkiej pracy i zaangażowania całego zespołu oraz obsady filmu, na czele której stoi fenomenalny Jake Gyllenhaal. Nie moglibyśmy być z nich bardziej dumni" - powiedziała cytowana przed Deadline Jennifer Salke, szefowa Amazon MGM Studios.

Co ciekawe, sukces "Road House" spowodował, że w wielu krajach wśród najpopularniejszych produkcji Prime Video znalazł się również oryginalny "Wykidajło". Przypomnijmy, że kultowy dziś obraz otrzymał w 1990 roku aż pięć nominacji do Złotych Malin - dla najgorszego filmu, reżysera, scenarzysty i aktora w roli pierwszo- (Patrick Swayze) oraz drugoplanowej (Ben Gazzara).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Road House
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy