Reklama

"Tajemnice Bridgend": Miasteczko samobójców [zwiastun]

Hannah Murray, młoda aktorka znana z seriali "Skins" i " Gra o tron", zagrała główną rolę w poruszającym dramacie "Tajemnice Bridgend". W kinach od 11 grudnia!

Hannah Murray, młoda aktorka znana z seriali "Skins" i " Gra o tron", zagrała główną rolę w poruszającym dramacie "Tajemnice Bridgend". W kinach od 11 grudnia!
"Tajemnice Bridgend" to duński thriller opowiadający o samobójstwach nastolatków w tytułowym walijskim miasteczku /materiały dystrybutora

Kilkunastoletnia Sara, wraz z ojcem, funkcjonariuszem policji, po kilku latach powraca do Bridgend. Dave ma za zadanie rozwikłać zagadkę tajemniczego samobójstwa jednego z uczniów miejscowego liceum, tymczasem jego córka zaczyna spędzać czas, wałęsając się z grupą znudzonych i zepsutych do szpiku kości dzieciaków, i szybko zakochuje się w jednym z nich. Zdesperowany ojciec za wszelką cenę stara się uchronić swoje dziecko przed zgubnym wpływem rówieśników, podczas gdy w Bridgend dochodzi do kolejnych samobójczych śmierci.

Reklama

Pełnometrażowy debiut fabularny nagradzanego dokumentalisty Jeppe Rønde’ego jest zainspirowany autentyczną i poruszającą historią. W ciągu pięciu lat, od 2007 do 2012 roku, blisko osiemdziesiąt osób, głównie nastolatków, popełniło samobójstwo w małym walijskim miasteczku Bridgend.

Przejmujący i imponujący wizualną warstwą film Jeppe Rønde’ego opowiada historię nastolatki, która powraca do Bridgend. Reżyser, zamiast udzielać prostych odpowiedzi na pytania o przyczyny samobójstw młodych ludzi, analizuje relacje między nastolatkami a ich rodzicami oraz dynamikę młodzieżowych grup. Rønde łączy przy tym realistyczne i poruszające sceny, nakręcone w autentycznym Bridgend, przy udziale walijskich aktorów, z zachwycającymi, wysmakowanymi, poetyckimi i magicznymi kadrami, jakie odsyłają do romantycznej, młodzieńczej fascynacji śmiercią.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tajemnice Bridgend

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy