Reklama

Szykuje się wielkie widowisko. Nowy trailer wgniata w fotel

Podczas przerw reklamowych wyemitowanych w trakcie Super Bowl 2024 pojawił się nowy zwiastun filmu "Królestwo planety małp". W głównej roli w pierwszej części nowej trylogii występuje znana z serialu "Wiedźmin" Freya Allan.

"Królestwo planety małp": Co wiemy o filmie?

"Królestwo planety małp" ma rozgrywać się 300 lat po wydarzeniach, które oglądaliśmy w poprzedniej części, czyli "Wojnie o planetę małp" z 2017 roku. Świat nie należy już do ludzi. Teraz są jedynie zwierzyną ściganą przez mały. Władzę sprawuje zły król Proximus, któremu zależy jedynie na nieograniczonej władzy. Wszystko stara się zmienić jeden z potomków znanego z poprzednich części Cezara. Kluczem do tego ma być młoda dziewczyna.

Reklama

Reżyserem filmu jest Wes Ball, który ma już na koncie jedną filmową serię - "Więzień labiryntu". Scenariusz napisali Josh Friedman ("Wojna światów"), Rick Jaffa i Amanda Silver ("Geneza planety małp") oraz Patrick Aison ("Predator: Prey"). Producentami są Joe Hartwick Jr. (trylogia "Więzień labiryntu"), Rick Jaffa, Amanda Silver i Jason Reed ("Mulan"), a role producentów wykonawczych objęli Peter Chernin i Jenno Topping.

W głównych rolach w nowej produkcji wystąpili Freya AllanOwen TeagueKevin Durand.

"Planeta małp": Kultowa seria powraca

"'Planeta małp' to jedna z najbardziej kultowych i legendarnych serii science fiction w historii kinematografii, a także niezatarta część dziedzictwa naszego studia. Dzięki 'Królestwu planety małp' mamy zaszczyt kontynuować tradycję kreatywnego, prowokującego do myślenia kina i nie możemy się doczekać, aby podzielić się niezwykłą wizją Wesa na ten nowy rozdział z widzami w 2024 roku" - powiedział prezes 20th Century Studios Steve Asbell.

"Planeta małp" to jedna z najpopularniejszych serii 20th Century Studios, która na całym świecie zarobiła ponad 1,7 miliarda dolarów. Pierwszy film z serii z 1968 roku oparty na powieści Pierre'a Boulle'a, stał się jednym z największych przebojów roku, zdobywając specjalną nagrodę Akademii Filmowej. Film doczekał się licznych kontynuacji, w tym czterech kinowych sequeli i dwóch seriali telewizyjnych. 

W 2001 roku remake "Planety małp" został wyreżyserowany przez Tima Burtona. Serię następnie wznowiono w 2011 roku za sprawą "Genezy planety małp" i jej dwóch sequeli: "Ewolucji planety małp" z 2014 roku oraz "Wojny o planetę małp" z 2017 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Królestwo planety małp
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy