Szpiedzy tacy jak my
Tylko cztery premiery kinowe kończą w tym tygodniu filmowe wakacje. Zarówno bohater "Pamięci absolutnej", jak i tytułowy protagonista polskiej komedii "Komisarz Blond i oko sprawiedliwości" będą zmuszeni do połapania się w szpiegowskiej intrydze. Kto woli obyczajowe obrazki - powinien wybrać hit amerykańskiego kina niezależnego "Siostra twojej siostry".
"Pamięć absolutna" (recenzja) to remake kultowej produkcji science-fiction w reżyserii Paula Vehovena z główną rolą Arnolda Schwarzeneggera. Akcja megaprodukcji Lena Wisemana, współtwórcy takich hitów, jak "Godzilla", "Dzień niepodległości" i "Faceci w czerni", rozgrywa się w niedalekiej przyszłości a jej bohaterem jest pracownik pewnej fabryki (Colin Farrell), który odkrywa, że w istocie jest tajnym szpiegiem pracującym dla jednego z mocarstw walczących o światową dominację. Cały problem polega na tym, że nie wie, kim jest jego pracodawca. W obrazie, obok Colina Farrella, zobaczymy także małżonkę reżysera Kate Beckinsale oraz Billa Nighy'ego, Ethana Hawke'a i Jessikę Biel.
Polska komedia "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości" (recenzja) to obraz inspirowany "Różową panterą" z inspektorem Clouseau. W rękach komisarza warszawskiej policji Jana Blonda (Mariusz Pujszo) znajdą się losy świata. W tropieniu siatki szpiegowskiej pomogą mu: Minister Spraw Wewnętrznych (Marian Dziędziel) oraz tajemniczy Marek (Paweł Deląg), który "żadnej pracy się nie boi". Kiedy komisarz jest o krok od rozwiązania zagadki "Oka Sprawiedliwości", nieoczekiwanie na jego drodze pojawi się zjawiskowa Natalia (Anna Dereszowska). Oparcie się jej erotycznemu magnetyzmowi to najpoważniejsze zadanie, jakie stanie przed Blondem.
"Siostra twojej siostry" (recenzja) to doskonale przyjęta na festiwalach w Sundance i w Toronto komedia Lynn Shelton ("Humpday"), w której współcześni trzydziestolatkowie muszą pod wpływem zbiegu okoliczności zrzucić maski i zmierzyć się ze swoimi niepokojami i uczuciami. Iris (Emily Blunt) i Hanna (Rosemarie DeWitt) to siostry. Jack (Mark Duplass) jest najlepszym przyjacielem Iris. Hanna natomiast to lesbijka. Ta trójka niespodziewanie spędzi razem kilka dni w domku na odludziu. Kto kogo kocha? Kto coś udaje? Kto kim manipuluje? I kto chce się z kim przespać?
Nagrodzone w Cannes (sekcja Un Certtain Regard) "W pół drogi" (recenzja) Andresa Dresena to opowieść o ostatnich miesiącach życia pewnego mężczyzny - Franka, u którego lekarze stwierdzają guza mózgu. Okazuje się, że zostało mu tylko kilka miesięcy życia. Czas ucieka, leczenie jest wyczerpujące, a choroba czyni olbrzymie spustoszenie nie tylko w organizmie Franka, ale także w jego relacjach rodzinnych. Jest tym, co trzyma domowników razem, a jednocześnie oddala ich od siebie. Świadkiem choroby Franka jest iPhone, przy pomocy którego mężczyzna prowadzi coś w rodzaju emocjonalnego dziennika i dokumentuje postępy choroby.
Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!
Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!