Reklama

Reklama

Szaleństwo pożądania, sportowy skandal

Pięć premierowych tytułów trafia w piątek na ekrany kin. Wśród nich znalazły się: "Pentameron" - nowy obraz Włocha Matteo Garrone z Salmą Hayek w jednej z głównych ról, biograficzna "Strategia mistrza" opowiadająca historię Lance'a Armstronga oraz rozgrywająca się w świecie sado-maso "Agnieszka" z tytułową kreacją Karoliny Gorczycy.

"Pentameron" w reżyserii Matteo Garrone ("Reality", "Gomorra") to pełna grozy i zmysłowości opowieść o pożądaniu prowadzącym do szaleństwa, o skrytych pragnieniach przeradzających się w obsesję i o mrocznej naturze człowieka. W roli wyniosłej królowej, zjadającej serce morskiego smoka, zobaczymy Salmę Hayek. Na ekranie partneruje jej m.in. Vincent Cassel, który wciela się w postać lubieżnego władcy.

"Strategia mistrza" to biograficzny film w reżyserii Stephena Frearsa ("Królowa") opowiadający historię Lance'a Armstronga. W postać legendarnego kolarza, który stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu, wcielił się Ben Foster. Drugim bohaterem obrazu Frearsa jest dziennikarz David Walsh (Chris O'Dowd) , który ujawnił szokujące kulisy zawodowego sportu.

Reklama

"Agnieszka" z tytułową rolą Karoliny Gorczycy opowiada o kobiecie, która umiejętnie zaczyna wykorzystywać sadomasochistyczny męski fantazmat, żeby odmienić swoje życie. Tomasz Rudzik, polski reżyser pracujący w Niemczech, zabiera swoją bohaterkę z polskiego więzienia do agencji towarzyskiej w Monachium. 

Fiński kandydat do Oscara - dramat "Cień latarni morskiej" - opowiada historię rozgrywającą się na odciętej od świata wysepce na Bałtyku, na której niepodzielne rządy sprawuje surowy latarnik. Kiedy na miejsce przybywa przydzielony mu do pomocy 13-letni chłopiec, między mężczyzną a niespodziewanym przybyszem zaczyna dochodzić do konfliktów.

"Paranormal activity: Inny wymiar" to piąta część popularnej serii. Głównym bohaterem horroru jest twórca gier wideo, który z rodziną przeprowadza się z Nowego Jorku do Palo Alto. Tam spotyka demona znanego z poprzednich odsłon cyklu.

Sprawdź najbliższe premiery filmowe w kalendarzu Toolix i dodaj do swojego planu dnia!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje