Reklama

Stuhr nagrodzony w Rosji

"Pogoda na jutro", film w reżyserii Jerzego Stuhra, odniósł sukces na rosyjskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Złoty Rycerz. Impreza w tym roku odbywała się w Czelabińsku, w dniach 22-31 maja.

Film zdobył Grand Prix festiwalu - Nagrodę Złoty Rycerz dla najlepszego filmu fabularnego oraz nagrodę za najlepszą muzykę dla Abla Korzeniowskiego.

Reklama

Jerzy Stuhr nie tylko wyreżyserował film, ale też gra w nim jedną z głównych ról - obok Małgorzaty Zajączkowskiej, Krzysztofa Globisza, Andrzeja ChyryMacieja Stuhra.

Bohater "Pogody na jutro" wraca do domu po 17 latach nieobecności i próbuje się przystosować do nowej rzeczywistości. Nie rozumie syna robiącego karierę polityczną, córki biorącej udział w reality show i drugiej córki, uzależnionej od internetu.

"Chcę pokazać, jak ogromna przepaść powstała między moim pokoleniem i pokoleniem naszych dzieci" - powiedział Stuhr o swoim filmie.

"Pogoda na jutro" pokazywana w zeszłym roku na wielu ważnych festiwalach filmowych świata (m.in. Rotterdam, Sao Paolo, Seattle, Paryż, Moskwa, Jerozolima) zdobyła już nagrody za najlepszą reżyserię w Antwerpii, nagrodę FIPRESCI na festiwalu w Wiesbaden oraz Nagrodę Publiczności w Macedonii i Denver.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Złoty Rycerz odbywa się co roku w innym mieście Rosji i prezentuje filmy fabularne, dokumentalne, telewizyjne, studenckie i animowane.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Stuhr | złoty | \ Film | pogoda | film | Rosji | stuhr

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama