Reklama

Społecznicy, czyli gwiazdy pomagają charytatywnie

Kobiety związane z show-biznesem coraz częściej angażują się w akcje społeczne. Niesienie pomocy innym stało się dla aktorek, prezenterek, dziennikarek ważną częścią życia.

Marta Manowska

Marta Manowska - prowadząca programy "Rolnik szuka żony" i "Sanatorium miłości" - zachęca innych do angażowania się w akcje społeczne. Na początku 2020 roku wzięła udział w kampanii "e-Polak potrafi". Dziennikarka zwraca uwagę na problemy osób starszych. Kobieta pokazuje, że wiek nie stanowi ograniczenia i zawsze jest szansa nauczenia się rzeczy, z którymi świetnie radzą sobie młodzi. Co więcej, prezenterka wspiera też Powstańców, doceniając ich wkład włożony w historię Polski. Manowska akcjami i przemyśleniami dzieli się na swoim Instagramie.

Reklama

Weronika Rosati aktywnie działa na rzecz zapobiegania przemocy. Po własnych, bolesnych doświadczeniach, kiedy sama była ofiarą partnera i ojca swej córki, postanowiła założyć Fundację Siła Kobiety Weroniki Rosati. Organizacja ma na celu chronienie i uświadamianie innych kobiet. Aktorka uważa, że o problemie przemocy wciąż mówi się za mało, a wiele kobiet boi się walczyć o lepsze życie. Rosati odnalazła w sobie siłę i chce się nią dzielić z innymi poszkodowanymi, a także trafiać do osób odpowiednio wcześnie, by potencjalne ofiary mogły uniknąć tragicznych w skutkach zdarzeń.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama