Reklama

"Spencer": ​Premiera biograficznego filmu o księżnej Dianie w listopadzie

Film "Spencer", opowiadający o losach księżnej Diany, trafi na ekrany kin w listopadzie 2021 roku. Główną bohaterkę gra Kristen Stewart, znana z serii "Zmierzch".

Film "Spencer", opowiadający o losach księżnej Diany, trafi na ekrany kin w listopadzie 2021 roku. Główną bohaterkę gra Kristen Stewart, znana z serii "Zmierzch".
Kristen Stewart jako Lady Diana w filmie "Spencer" /materiały prasowe

"Spencer": Kiedy premiera?

31 sierpnia 2022 roku minie dwadzieścia pięć lat od śmierci księżnej Diany. Początkowo planowano, że film "Spencer" trafi do kin właśnie wtedy. Okazało się jednak, że fani brytyjskiej rodziny królewskiej nie będą musieli czekać aż tak długo.

Ogłoszono, że pierwszy pokaz filmu "Spencer" odbędzie się podczas Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji. Do kina tytuł ma trafić 5 listopada tego roku.

"Spencer": Fabuła filmu

Akcja filmu obejmować będzie kilka dni w okolicach Bożego Narodzenia 1991 roku. Właśnie wtedy księżna Diana - z domu Diana Frances Spencer - zdecydowała, że zakończy małżeństwo z księciem Karolem.

Reklama

W roli księżnej Diany w filmie "Spencer" wystąpiła Kristen Stewart. Obok Kristen Stewart w filmie "Spencer" wystąpili też m.in. Jack Farthing jako książę Karol, Olga Hellsing jako Sarah Ferguson, Amy Manson jako Anne Boleyn, Niklas Kohrt jako książę Andrzej oraz Jack Nielen jako książę William.

Czytaj więcej: "Spencer": Kim jest aktor, który zagra księcia Karola?

Listopadowa data premiery filmu Pablo Larraina oznacza, że jego autorzy liczą na to, że ich film ma szansę na nominacje do Oscara.

Kristen Stewart ("Zmierzch") nie jest jedyną aktorką, która w najbliższym czasie zagrała księżną Dianę. W piątym sezonie serialu "The Crown" w roli księżnej zobaczymy Elizabeth Debicki.

Czytaj więcej: Elizabeth Debicki pasuje do roli księżnej Diany?

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: księżna Diana | Spencer (film)

Reklama

Reklama

Reklama