Reklama

Sofia Boutella: Królowa hip-hopu

W głównej roli w tanecznym filmie "StreetDance 2 3D" zobaczymy określaną mianem "Królowej Hip-Hopu" Sofię Boutellę. Była już gwiazdą tanecznych reklam firmy Nike oraz teledysków Madonny ("Hang Up", "Sorry").

Twórcy "StreetDance 3D" byli bardzo zaskoczeni fenomenalnym sukcesem, jaki osiągnął film w wielu krajach na całym świecie. Dosyć szybko uświadomili sobie, że nakręcenie kolejnej części jest tylko kwestią czasu. Po cóż więc czekać latami na to, co nieuniknione?

Reklama

"To była dla nas ogromna niespodzianka. Nie mogliśmy uwierzyć, że nasza wizja spodobała się tak wielu widzom z tak wielu różnych szerokości geograficznych" - wspomina reżyserka Dania Pasquini.

Pierwsza część rozgrywała się przede wszystkim w Londynie, więc tym razem ekipa chciała pokazać jak najwięcej europejskich lokacji, łącznie z najbardziej romantycznym miastem świata - Paryżem. "Chcieliśmy pokazać reszcie świata, czym jest taniec spoza Stanów Zjednoczonych" - ogłasza szumnie, lecz ze szczerością w głosie producent James Richardson.

Co oczywiste, dla Pasquini i drugiego reżysera filmu - Maksa Giwy - oznaczało to możliwość pracy z młodymi europejskimi talentami, a to już samo w sobie było niezwykle ekscytującą perspektywą. "Bardzo chcieliśmy pokazać potencjał taneczny Starego Kontynentu; młodzieńczą pasję i chęć odbywania ekscytujących przygód" - opowiada reżyserka.

Reżyserski duet od samego początku wiedział, że do roli Evy, mistrzyni salsy, chce zatrudnić Sofię Boutellę. "To znana osobistość świata tancerzy ulicznych, reklamowała Nike, jeździ w trasy koncertowe z Madonną" - opowiada Dania. "Polecieliśmy do Los Angeles na spotkanie z nią i okazało się, że od kilku lat brała lekcje aktorstwa - moment był więc idealny, by spróbowała swoich sił przed kamerą. Tak się złożyło, że nigdy wcześniej nie miała styczności z tańcem latynoskim, musiała więc nauczyć się od zera płynności w salsie i tangu, ale sprawiło jej to wielką przyjemność". Richardson przyznaje, że z początku obawiał się dyspozycji Boutelli - tego, czy dziewczyna udźwignie ciężar takich zmian i będzie potrafiła przeistoczyć się z jednej z najbardziej znanych tancerek hip hopowych świata w mistrzynię salsy. Niesłusznie!

"W trakcie naszego pierwszego spotkania rozmawialiśmy bite dwie godziny o tym, co ją czeka. Była gotowa podjąć wyzwanie, ale przeważyła jej niezwykła charyzma i wrażliwość, których nie da się, przy bezpośrednim kontakcie, nie zauważyć" - wspomina producent. "Moja praca polega również na wyszukiwaniu kolejnych potencjalnych gwiazd ekranu, a ta dziewczyna ma w sobie potencjał by osiągnąć wszystkie szczyty".

Sofia była tak podekscytowana swoją rolą również dlatego, że mogła pomagać w tworzeniu stylu tanecznego Evy.

"Budowanie postaci filmowej to taka fascynująca praca" - opowiada młoda aktorka/tancerka. "Zaczęłam trenować salsę i tango trzy miesiące przed rozpoczęciem zdjęć, ale musiałam najpierw zrozumieć sedno tych tańców, poczuć je w sobie. Na początku czułam się tak, jak filmowy Ash - chciałam po prostu robić wszystko po swojemu. Szybko zrozumiałam, że tak się nie da, że trzeba zważać na to, co robi partner i uzupełniać się z nim. Zdarzało się, że gdy chciałam spróbować czegoś nowego, moi instruktorzy zabraniali mi tego - musiałam podążać za mężczyzną! Wiedziałam jednak, że w ten sposób uczę się samego tańca, czyli robię dokładnie to, co Eva pokazuje w filmie Ashowi" - przyznała Boutella.

O czym opowiadać będzie fabuła "StreetDance 2 3D"? Grany przez Falk Hentschela niezwykle ambitny i utalentowany Ash po niezbyt udanym występie tanecznym zostaje wyśmiany przez amerykańską grupę Invincible. Chłopak jednak nie poddaje się tak łatwo i wspólnie z nowo poznanym Eddiem (George Sampson) wyruszają w podróż po Europie w poszukiwaniu najlepszych tancerzy. Ich celem jest stworzenie grupy, która pozwoli im pokonać rywali. Głos serca i rytm ulicy prowadzi ich od gorącej Ibizy, przez Amsterdam, Paryż czy Londyn aż po Rzym! Brakującym ogniwem nowej grupy okazuje się być zdolna i niezwykle seksowna Eva. Jej gorący latynoski temperament i taneczne umiejętności dadzą Ashowi siłę, aby stanąć do ponownego pojedynku przeciwko dawnemu przeciwnikowi - grupie Invincible.

"StreetDance 2 3D" trafi na ekrany polskich kin 13 kwietnia.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sofia Boutella | StreetDance 2 3D | Królowe | krolowa | StreetDance 2 3D

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje