Reklama

Snoop Dogg: Powstanie film fabularny o życiu i karierze słynnego rapera

Filmowe biografie największych gwiazd estrady od lat cieszą się ogromną popularnością. Doskonale wie o tym studio Universal Pictures, dlatego postanowiło zrealizować produkcję o życiu jednej z najbarwniejszych postaci amerykańskiego show-biznesu - Snoop Doggu. Za kamerą stanie Allen Hughes, a scenariusz napisze Joe Robert Cole, twórca pierwszego sezonu serialu "American Crime Story" oraz "Czarnej Pantery". W projekt zaangażowana jest także należąca do Snoop Dogga firma Death Row Pictures.

Kręcenie filmów biograficznych o żyjących artystach budzi niekiedy kontrowersje. Pomysłem zrealizowania takowego filmu o Britney Spears oburzyła się niedawno sama artystka. Zgoła inne podejście do tej kwestii ma Calvin Cordozar Broadus Junior, znany na całym świecie jako Snoop Dogg. Słynny raper nie tylko cieszy się z tego, że powstanie o nim film, ale też zaangażował się w jego powstanie, by "własnymi słowami" opowiedzieć historię swojego życia i drogi na muzyczny szczyt. Produkcję zrealizuje Universal Pictures we współpracy z założoną niedawno przez Snoop Dogga firmą Death Row Pictures, która wywodzi się z wytwórni Death Row Records.

Reklama

Snoop Dogg: Powstanie film fabularny o raperze

O pomyśle nakręcenia swojej biografii raper wspominał już w grudniu w wywiadzie udzielonym magazynowi "GQ". "Chciałem zostać dyrektorem generalnym Death Row Records, by ponownie wydać ich muzykę, nakręcić filmy dokumentalne i być może zrealizować kiedyś swoją biografię" - wyjawił wówczas raper. 

Jak się okazuje, nie był to plan na ogległą przyszłość. Na początku tego roku Snoop Dogg nabył prawa do marki Death Row od MNRK Music Group. A teraz jest już gotów do realizacji filmu. "Długo zwlekałem z doprowadzeniem tego do końca, bo zależało mi na tym, by zatrudnić odpowiedniego reżysera, idealnego scenarzystę i najlepsze możliwe studio. Chciałem znaleźć partnerów rozumiejących dziedzictwo, które zamierzam przedstawić na ekranie" - powiedział w oświadczeniu muzyk.

Film o słynnym raperze wyreżyseruje Allen Hughes, a scenariusz napisze Joe Robert Cole, który zasłynął pracą nad pierwszym sezonem serialu "American Crime Story" oraz filmem "Czarna Pantera". 

"Snoop ma niepowtarzalny urok. W jego energii jest coś, co łączy ludzi z najróżniejszych środowisk" - zaznaczył Hughes. "Jesteśmy absolutnie zaszczyceni, że możemy opowiedzieć historię życia tego fascynującego artysty i trwale udokumentować jego dorobek" - dodała szefowa Universal Pictures, Donna Langley. Informacje na temat tytułu, obsady i spodziewanej daty premiery obrazu nie zostały jeszcze ujawnione. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Snoop Dogg
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy