Reklama

"Small World": Patryk Vega ogłosił datę premiery

Wiadomo, kiedy do kin trafi najnowsza produkcja Patryka Vegi. Pierwotnie film o handlu dziećmi i pedofilii miał trafić do kin w grudniu 2020 roku, jednak ta data została przesunięta ze względu na pandemiczne obostrzenia.

Wiadomo, kiedy do kin trafi najnowsza produkcja Patryka Vegi. Pierwotnie film o handlu dziećmi i pedofilii miał trafić do kin w grudniu 2020 roku, jednak ta data została przesunięta ze względu na pandemiczne obostrzenia.
Patryk Vega już pracuje nad kolejnym filmem /Andras Szialgyi /MWMedia

Patryk Vega ogłosił właśnie w social mediach, że "Small World" zostanie zaprezentowany publiczności 10 września.

Patryk Vega jest w polskim kinie specjalistą od poruszania najbardziej kontrowersyjnych i mrocznych tematów. Nie inaczej będzie w jego najnowszym filmie "Small World", w którym reżyser przedstawia przerażającą opowieść o handlu ludźmi, biznesie pedofilskim i porwaniach dzieci.

O czym jest film "Small World"?

Osią scenariusza jest historia kilkuletniej dziewczynki porwanej z polskiej wsi, sprzedanej przez handlarzy dziećmi pedofilskiej siatce, a odnalezionej dopiero po 14 latach.

Reklama

Film przedstawia te wydarzenia z trzech stron - z perspektywy porywacza, ofiary oraz jej rodziców.

W rolę matki porwanej dziewczynki wciela się Marietta Żukowska, policjanta angażującego się w poszukiwania dziecka zagrał Piotr Adamczyk.

W obsadzie zobaczymy także: Julię Wieniawę, Piotra Stramowskiego, Olafa Olszewskiego i Enrique Arce, aktora znanego z serialu "Dom z papieru" oraz wcześniejszego filmu Vegi "Kobiety mafii 2".

Zwiastun filmu "Small World"

Gdy pod koniec marca Patryk Vega zaprezentował zwiastun "Small World", podkreślał, że ten projekt był dla niego najbardziej wymagający emocjonalnie ze wszystkich jego dotychczasowych produkcji i że ze względu na niezwykłą wagę poruszanego w obrazie tematu liczy na międzynarodowy rozgłos.

"Artyści z różnych krajów zjednoczą się w proteście będącym krzykiem przeciwko handlowi dziećmi, który jest porażającym procederem. Mam nadzieję, że film zagości ze swoim przesłaniem na zagranicznych festiwalach. Dla mnie będzie miał on charakter misyjny i ewangelizacyjny. Mam poczucie, że chcę go zrobić jako człowiek, a nie producent czy biznesmen. Mogę powiedzieć, że ten obraz będzie dziesięć razy większym hardcorem niż +Botoks+. Scenariusz jest bardzo mocny" - zapowiadał wtedy reżyser.

Na premierę czeka jeszcze jeden film Patryka Vegi - "Miłość, seks & pandemia". Zobaczymy w nim Małgorzatę Rozenek-Majdan, Annę Muchę i Zofię Zborowską.

Czytaj więcej:
"Miłość, seks & pandemia": Patryk Vega pokazał zwiastun filmu
Anna Mucha w nowym filmie Patryka Vegi. "Nikt mnie nie rozpoznaje"

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Patryk Vega | Small World
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy