Reklama

Reklama

"Słaba płeć?": Seksapil to nasza broń kobieca

Chłopaków można zmieniać jak rękawiczki, ale najlepszą przyjaciółkę ma się tylko jedną. To na nią można liczyć w każdej sytuacji. Zośka (Olga Bołądź) i Marianna (Marieta Żukowska) rozumieją się bez słów i są nierozłączne... do czasu gdy ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Oczywiście powód będzie jak zawsze ten sam. Gdy na horyzoncie pojawi się facet, jedna z nich straci głowę. Czy miłość okaże się ważniejsza niż przyjaźń? Już od 1 stycznia będzie można przekonać się w kinach w całej Polsce.

Olga Bołądź i Marieta Żukowska grają główne bohaterki w filmie "Słaba płeć?"

"Kiedy, kompletując obsadę, myślałem o Mariannie, przyjaciółce Zosi, od razu przypomniałem sobie Marietę Żukowską. Pamiętałem ją dokładnie z poprzednich castingów, utkwiła mi w głowie jej przewrotność. Postać Mariety miała być zupełnie inna, niż postać Olgi, więc i same aktorki musiały się różnić. Marianna pod delikatną powierzchownością miała skrywać wyrachowanie i cynizm. Wiedziałem, że Marieta zagra to znakomicie" - tak komentuje wybór aktorki do roli Marianny Wojciech Pałys, producent kreatywno - wykonawczy filmu. 

Marieta Żukowska ma w swoim dorobku wiele znaczących sukcesów. Za filmową kreację Teresy w filmie "Nieruchomy Poruszyciel" została nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2009 w kategorii Odkrycie Roku oraz do Złotej Kaczki w kategorii Najlepsza Aktorka. Jest też laureatką kilkunastu nagród teatralnych między innymi Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu w Brnie oraz Złotej Maski. Pracowała z najlepszymi polskimi reżyserami m.in. z Barbarą Sass, Wiesławem Saniewskim, Patrykiem Vegą, Wojciechem Smarzowskim, Gregiem Zglińskim czy Mariuszem Grzegorzkiem. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej.

Reklama

Przyszły rok zapowiada się dla niej bardzo pracowicie, oprócz "Słabej płci?" na ekranach kin pojawi się w "7 rzeczach, których nie wiecie o facetach", a także rozpocznie pracę na dwóch kolejnych planach. Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i teatralny, określił Marietę "jedną z najzdolniejszych aktorek teatralnych i filmowych swojego pokolenia". 

Marianna jest dla Zośki jak siostra, przyjaźnią się od podstawówki, razem przeprowadziły się do Warszawy, chodzą w tych samych ciuchach, wiedzą o sobie wszystko. To jedyna osoba, przed którą Zośka nie musi niczego udawać. Musi za to za Mariannę... myśleć. Marianna bowiem ma dość lekkomyślne podejście do życia i pracy. "Marianna to radosna kwintesencja życia" - mówi o swojej roli Marieta Żukowska.

"Potrafi rozśmieszyć Zośkę w każdej sytuacji i poprawić jej humor. Targana swoją emocjonalnością na okrągło, raz jest w euforii, za sekundę w bezbrzeżnym smutku. Beztroska, prostolinijna hedonistka, woli żyć zamiast myśleć." Aktorka przyznaje, że wcielanie się w tę rolę dało jej dużo radości. "Nieczęsto mam okazję zagrać taką słodką idiotkę, sprawiło mi to wielką frajdę".


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje