Reklama

"Sin City 2": Bardzo namiętna relacja

W Mieście Grzechu nawet miłość bywa zabójcza. Boleśnie przekona się o tym Dwight, bohater "Sin City: Damulki wartej grzechu" - jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji dekady. Grający tę postać Josh Brolin nie ma wątpliwości, że widzowie, podobnie jak jego bohater, nie zdołają się oprzeć urokowi zjawiskowej Evy Green.

"Eva jest wspaniała. Fantastyczna. Jej oczy zbiły mnie z tropu, już podczas naszego pierwszego spotkania. Patrzy na ciebie i zastanawiasz się, co się tak właściwie dzieje. Potem widzisz ją na ekranie, gdzie wszystko jeszcze się potęguje" - zachwyca się Brolin.

Reklama

"Związek Dwighta i postaci Evy - Avy dziś nazwalibyśmy współuzależnieniem, tylko w nieco bardziej nowoczesnym wydaniu" - dodaje.

"On nie potrafi o niej zapomnieć. Bez względu na to, czy ona jest w pobliżu, czy nie, w jego piersi żyje Obcy, który tylko czeka, by rozerwać mu klatkę piersiową. Odkąd się pojawił, może już tylko rosnąć. Czasami go męczy, czasami nie, ale gdy Ava wraca, traci nad nim kontrolę. Uważam, że jest to bardzo namiętna i seksowna relacja, ale też bardzo inwazyjna, nad którą Dwight nie ma do końca kontroli" - opisuje aktor.

"Dwight to metaforyczna postać" - mówi współreżyser filmu, Frank Miller. - "To bohater, który bardzo się zmienił. Kiedy spotykamy go po raz pierwszy, próbuje się pozbierać do kupy, po historii miłosnej, która skończyła się dla niego tragicznie. W momencie, gdy powoli zaczyna wydobywać się z tego bagna, miłość jego życia powraca, a wraz z nią kłopoty"..

Dwight (Brolin jest detektywem-fotografem, który specjalizuje się w zdjęciach kompromitujących zdeprawowanych bogaczy. Jego życie staje na głowie, kiedy na nowo wkracza w nie Ava (Green) - dawna miłość, kobieta warta każdego grzechu. Ruszając na pomoc kochance, Dwight szybko odkryje, że znalazł się w środku intrygi, która może przerosnąć nawet największego twardziela. W tej sytuacji przyjdzie mu połączyć siły z nieobliczalnym zabijaką - Marvem (Mickey Rourke). Razem wywołają awanturę, która zrobi wrażenie nawet na zdemoralizowanych mieszkańcach Miasta Grzechu.

Nad spektakularnym projektem "Damulki wartej grzechu" czuwał, również jako współreżyser, ojciec komiksowego pierwowzoru Frank Miller, twórca niezapomnianej powieści graficznej "300", zekranizowanej w 2006 roku przez Zacka Snydera.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sin City 2: Damulka warta grzechu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje